Beskidzka Mama na Koziej Górce - Testujemy

Data dodania: 0000-00-00
Awatar Beskidzka Mama - BeskidzkaMama
Beskidzka Mama - Jestem mamą, która opisuje miejsca, wydarzenia, atrakcje dla dzieci/rodzin. Testuję produkty, usługi. Kocham Beskidy. Zapraszam do współpracy: [email protected]

Kozia Górka zwana także 'Stefanką' to jeden z popularnych i często uczęszczanych przez rodziny z dziećmi szlaków górskich. Pewnie dlatego, że do schroniska można dotrzeć także wózkiem. Wstyd się przyznać, ale pomimo, że mieszkam w B-B od ponad 22 lat, na Koziej Górce byłam pierwszy raz (nie licząc wycieczki ze szkoły podstawowej, którą ledwo pamiętam).

Nasza 3 zdobywa Stefankę po raz pierwszy. Wyruszamy z Cygańskiego Lasu na poziomie Błonii. Czas wyjścia: 1 h - 1,5 h

PARKING: Auto najlepiej zaparkować na parkingu przy Błoniach (w pobliżu Wirtuozerii). Nie polecam stawania autem powyżej Hotelu na Błoniach ponieważ wszędzie tam obowiązuje zakaz parkowania. Zdarzyło nam się raz, w niedzielę, wracając z wycieczki, zastać niemiłą niespodziankę w postaci blokady na kołach. Prawo do parkowania tam mają tylko osoby niepełnosprawne. Faktem jednak jest, że większośc osób lekceważy ten przepis. Wybór należy do Was.

START: W górę wybraliśmy szlak zielony, w dół schodziliśmy szeroką, ubitą drogą, często uczęszczaną przez rowery, rodziny z wózkami.

IMG_1094

SZLAK ZIELONY - dość wąska, wyboista trasa - my szliśmy z 3 -latką - dała radę z kilkoma postojami. Wózkiem nie ma jak dojechać, ale mijaliśmy rodziny z dziećmi w nosidełkach.

TRASA 'WÓZKOWA' - na prawo od miejsca startowego - szeroka, ubita trasa idealna na wycieczkę rowerem, wózkiem.

SCHRONISKO NA KOZIEJ GÓRCE ma sporo do zaoferowania. Teren obok schroniska posiada plac zabaw, altany, boisko do siatkówki, dość spory, częściowo zacieniony teren na rozłożenie koca i wypoczynek na trawie. Dodatkową atrakcją jest możliwość własnoręcznego upieczenia kiełbasy nad paleniskiem (koszt zakupienia kiełbasy - 9 zł). Dużo miejsca na zabawę z dziećmi, grę w piłkę czy frizbi.

Plac Zabaw na Koziej Górce

MENU: Przykładowe ceny: pierogi z jagodami - 13 zł, bigos - 10 zł, piwo 0,5 - 6 zł Kiełbasa pieczona z musztarą i chlebem do samodzielnego upieczenia nad ogniskiem lub na ruszcie nad paleniskiem - 9 zł.

Koniecznie spróbujcie pierogów z jagodami!

Pierogi z jagodami

Lokalizacja:
Schronisko "Stefanka" na Koziej Górze 686 m n.p.m.
ul. Pocztowa 34, 43-309 Bielsko-Biała, Polska

Tekst i zdjęcia: BM

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE