Naturalne gryzaki dla psa – zadbaj o zdrowy rozwój swojego pupila

Data dodania: 2021-09-07

Z roku na rok przybywa coraz więcej nowości w sklepach zoologicznych. Właściciele chcą, aby klient miał szeroki wybór produktów, które spełnią nie tylko jego wymagania, ale też jego pupila. Gryzaki dla psów to jeden z najpopularniejszych ostatnio przysmaków. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Wszyscy doskonale wiemy, że naturalne produkty wpływają lepiej na nasz organizm niż te sztuczne. Zawierają one łatwo przyswajalne i zdrowe składniki. Podobnie jest z przysmakami dla psa. W trosce o organizm naszego pieska powinniśmy jak najczęściej sięgać po takie produkty jak przykładowo naturalne gryzaki dla psa. To połączenie przyjemnego  z pożytecznym - świetnie spełniają swoją rolę nie tylko jako zabawka, ale również posiłek uzupełniający codzienną dietę.  Wybór naturalnych gryzaków jest ogromny i zależy jedynie od preferencji oraz wielkości Twojego pupila. Warto zadbać o jego zdrowie, bo zdrowy pies to przede wszystkim szczęśliwy pies.

Z czego wykonane są naturalne gryzaki dla psów?

Jak już zostało wspomniane – naturalne gryzaki dla psów są wykonane w 100% ze zdrowych i naturalnych składników. Oznacza to, że nie powinny zawierać w swoim składzie żadnych konserwantów ani innych sztucznych elementów. Do stworzenia tego przysmaku najczęściej wykorzystuje się mięso wieprzowe, wołowe lub drobiowe. Mięsa te są bogate w składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego rozwoju naszego pupila. Najpopularniejsze naturalne gryzaki to te występujące pod postacią uszu, ogonków, nosów lub żwaczy. Są to jedne z twardszych części ciała, z którymi pies nie poradzi sobie zbyt szybko i będzie miał zapewnioną zabawę na długi czas. Gryzak powinien znaleźć się w domu każdego właściciela psa. Zaspokaja naturalną potrzebę gryzienia oraz zapewnia szereg dodatkowych korzyści zdrowotnych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie naturalnych gryzaków dla psa?

Szeroki wybór dostępnych na rynku gryzaków dla psa sprawia, że wybór idealnego nie jest wcale taki prosty. Oczywiście pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest to, żeby gryzak był naturalny. Ważną kwestią jest również wielkość naszego pupila – gryzak powinien spokojnie zmieścić się jego pysku, ale jednocześnie nie stwarzać ryzyka zadławienia. Duże psy bez problemu poradzą sobie z pokaźnych rozmiarów wędzoną kością, natomiast dla tych mniejszych lepszym wyborem będą np. miękkie drobiowe płucka. Miękkość gryzaka powinna być dostosowana do wieku psa. Twarde gryzaki, takie jak kości lub ogonki wieprzowe, to przekąska przeznaczona dla dorosłych psów, która dodatkowo pomaga im ścierać kamień nazębny. Natomiast miękkie gryzaki sprawdzą się do masowania dziąseł młodych psiaków. Kupując gryzak dla psa, warto też zwrócić uwagę na ilość zawartego  w nim tłuszczu. Jego duża ilość będzie nieodpowiednia dla psów posiadających tendencję do tycia. Wysokiej jakości naturalne gryzaki dla psów nie powinny zawierać w swoim składzie konserwantów oraz sztucznych aromatów i barwników.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ