Jakie łóżko do pokoju dziecięcego warto wybrać?

Data dodania: 2021-07-08

Twoje trzyletnie dziecko nie mieści się już w dotychczasowym łóżeczku, które towarzyszyło mu od chwil narodzin? W takim razie pora zaopatrzyć się w nowy mebel. Zobacz, jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, decydując się na zakup odpowiedniego łóżka.

 

Kryterium numer 1: wygoda

Komfort snu jest szalenie ważny i wpływa na samopoczucie i zdrowie dziecka. W dużej mierze wygoda jest uzależniona od tego, jaki został zastosowany materac, zatem przy jego zakupie należy zwracać uwagę, z czego został on wykonany. Dużą popularnością cieszą się materace z pianki poliuretanowej, ale też egzemplarz z wkładem kokosowym, które ma właściwości antyalergiczne. Wybór materacy w sklepach z wyposażeniem wnętrz jest ogromny, dlatego na pewno znajdziesz dobre produkty, które Twój maluch z pewno polubi.

 

Kryterium numer 2: bezpieczeństwo w postaci barierki

Kwestie zabezpieczenia dziecka przed upadkiem na podłogę, gdy to kręci się w ciągu nocy, są bardzo ważne dla rodziców. Świetnym wyborem pod względem bezpieczeństwa malucha jest łóżko dla dziecka z barierką, dostępne w sklepie internetowym https://kocotkids.com/lozko-z-barierka. Barierka sprawia, że spada ryzyko sturlania się dziecka na podłogę podczas niespokojnej nocy. Warto przejrzeć pełen asortyment producentów mebli, aby wybrać najlepsze łóżeczko z barierką. To bezpieczna opcja będąca swego rodzaju ogranicznikiem. Przy zakupie uwzględnij łóżko dziecięce, które jest wyposażone w taką barierkę, która będzie ruchoma. Będzie ono idealne dla starszych dzieci. Oferta wielu sklepów stacjonarnych i internetowych obejmuje łóżka dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale też modele dla niemowlaka, wyposażone w wyjmowane szczebelki. Takie łóżeczko z powodzeniem posłuży przez pierwsze dwa-trzy lata życia. Wygodna dostawa kurierem na adres domowy sprawia, że meble dla Twojego dziecka możesz otrzymać w ciągu dni roboczych. Szczegóły znajdziesz w zakładce "Dostawa" na stronie internetowej sklepu.

 

Kryterium numer 3: stylistyka

Nabywając łóżko do pokoju dziecięcego, warto zwrócić uwagę na stylistykę, która ma również ma duże znaczenie. Dużą popularnością cieszą się modele skandynawskie w kształcie domków. Prezentują się one wyjątkowo przytulnie i świetnie wkomponują się w dziecięce zestawy meblowe. Stylistyka może być również bardziej nowoczesna i nawiązywać na przykład do modnych bajek. Niejeden sklep ma w swojej ofercie łóżeczko dziecięce o kształcie samolotu czy samochodu, które zaspokoi marzenia małego chłopca. Nie brakuje łóżek dla dziewczynki z motywami Krainy Lodu, Aut czy Psiego Patrolu. Zakup łóżeczka wiąże się więc z doborem takiego modelu, który będzie wpisywał się w preferencje Twojej pociechy oraz mógł jak najlepiej służyć Twojemu dziecku.

 

Kryterium numer 4: miejsce do przechowywania

Łóżka dla kilkulatków często są wyposażone w różnego typu miejsca do przechowywania. We współczesnych modelach najczęściej jest to szuflada, w której można komfortowo ułożyć bieliznę pościelową czy piżamy. W szufladzie mogą znaleźć się również dziecięce zabawki. To świetne rozwiązanie dla pociechy, ale też i jej rodzica. Utrzymanie porządku w pokoju jest wówczas zdecydowanie łatwiejsze. Szuflady przechowają cenne dziecięce skarby. Uważnie wybieraj produkty do pokoju swojego dziecka, tak aby nie tylko prezentowały się stylowo, ale były również w pełni funkcjonalne i bezpieczne.

 

Jeżeli interesują Cię zakupy na raty, szczegóły znajdzie sz na stronie danego sklepu internetowego. Wśród nich znajduje się także rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ