Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Data dodania: 2021-06-10

Ćwiczenie mięśni Kegla jeszcze kilkanaście lat temu było znane właściwie tylko specjalistom. Obecnie jednak staje się bardzo powszechne i zalecane przez lekarzy oraz fizjoterapeutów. W dodatku wykonywanie ich treningów poleca się także mężczyznom. Na czym polegają te ćwiczenia? I czy można wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży?

Co to są mięśnie Kegla?Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Zbudowane są podobnie jak przepona; podtrzymują narządy brzucha i pełnią istotną rolę przy oddawaniu moczu oraz podczas stosunków płciowych i porodów. 
Znoszone przez nie obciążenia oraz ich struktura sprawiają, że są podatne na uszkodzenia. Skutkiem tego są takie problemy jak nietrzymanie moczu czy zaburzenia funkcji seksualnych. Ćwiczenia na mięśnie Kegla dla mężczyzn i kobiet pomagają im zapobiegać. Można je wykonywać różnymi metodami, z których szczególnie warte wspomnienia są kulki gejszy od n69.pl.


 
Co daje ćwiczenie mięśni Kegla?Mięśnie Kegla każdego dnia poddawane są licznym obciążeniom. Mało ruchu, siedzący tryb życia oraz nadwaga – te częste problemy prowadzą do pogorszenia kondycji wszystkich mięśni w naszym ciele. Nie inaczej jest z tymi tworzącymi dno miednicy. 
U kobiet dodatkowym czynnikiem wpływającym na ich osłabienie jest ciąża oraz porody – dlatego szczególnie u pań zaleca się ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży, połogu oraz profilaktycznie.Ćwiczenia na mięśnie Kegla a nietrzymanie moczu


Biorąc pod uwagę, jak ważne funkcje pełnią mięśnie dna miednicy – zapobieganie nietrzymaniu moczu i kału, obniżaniu narządów płciowych, problemom z erekcją, ejakulacją i orgazmem – zdecydowanie warto zadbać, by były mocne i w dobrym stanie. Pomocne w tym są specjalne akcesoria do ćwiczenia mięśni Keglaz partnerem jak i solo, jednak można trenować także bez nich.Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?Pierwszym krokiem powinno być zlokalizowanie mięśni Kegla, pozwalające upewnić się, czy na pewno ćwiczenia są wykonywane poprawnie. 
Można je wyczuć palpacyjnie (palcami). Wystarczy przyłożyć jedną dłoń nad kością łonową, a drugą - pod kością ogonową. Następnie należy udać wstrzymywanie moczu. Odczuwalne lekkie pulsowanie to właśnie ruchy mięśni dna miednicy.Ćwiczenia mięśni Kegla - męskie i damskieKiedy wiesz już, co to są mięśnie dna miednicy oraz jak je znaleźć, możesz przystąpić do ich trenowania. Jest to naprawdę proste i możliwe do wykonywania w każdej sytuacji. Wyjaśniamy, jak ćwiczyć mięśnie Kegla na siedząco, stojąco lub leżąco:

Do najprostszych ćwiczeń należy naprzemienne zaciskanie oraz rozluźnianie mięśni krocza oraz odbytu w taki sposób, by nie napinać przy tym mięśni brzucha, pośladków i ud. 
Początkowo mięśnie Kegla można napinać na około 5 sekund, i rozluźniać również na 5 sekund. 
Ćwiczenie to warto wykonywać seriami po 5-7 powtórzeń kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia. 
Z biegiem czasu można pozwalać sobie na większą ilość powtórzeń podczas treningu lub wydłużać czas napięcia oraz rozluźnienia mięśni. 

Sposób, w jaki można ćwiczyć męskie mięśnie Kegla wygląda dokładnie tak samo – stosuje się tą samą technikę, a ćwiczenia można wykonywać w dowolnej pozycji, podczas codziennych czynności.Ćwiczenia mięśni Kegla – jak wykonywać je z kulkami?Od kilku lat popularność zyskują specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy, zwane także kulkami gejszy. Bywają one zastępowane przez różne niewielkie gadżety erotyczne, np. ciężarki w kształcie jajeczek czy stożków. Niezależnie od tego, jakie akcesoria wybieramy, pamiętajmy, by były wykonane z antyalergicznego tworzywa, dzięki czemu nie będą powodować infekcji ani podrażnień. Szczególnie dotyczy to ćwiczenia mięśnia Kegla w ciąży, kiedy odporność organizmu jest naturalnie nieco obniżona.

Kulki gejszy należy umieścić po kolei w pochwie w podobny sposób, w jaki umieszcza się w niej tampon lub kubeczek menstruacyjny. Warto przy tym ustawić jedną nogę wyżej – łatwiej wtedy wsunąć kulki do środka. 
Po założeniu można je nosić przez kilka godzin w ciągu dnia. Należy przy tym zawsze usuwać je na noc oraz przed skorzystaniem z toalety, a po każdym użyciu dokładnie umyć i wyparzyć. 
Co ważne, nie należy korzystać z kulek podczas miesiączki lub infekcji w obrębie układu moczowo-płciowego.

Przy systematycznym ćwiczeniu mięśni Kegla efekty są zauważalne już po kilku tygodniach. Decydując się na korzystanie z akcesoriów do tego celu, należy pamiętać o ich odpowiednim doborze. Przykładowo, kulki gejszy dla początkujących nie powinny być zbyt małe i ciężkie. Lepiej zacząć od mniejszych obciążeń, w przeciwnym razie możemy mięśnie dna miednicy po prostu przetrenować i doprowadzić do nieprzyjemnych przykurczy. Odpowiednie na start kulki znajdziesz tu: https://n69.pl/produkty-erotyczne-dla-kobiet/kulki-gejszy-do-cwiczen-miesni-kegla/kulki-gejszy-dla-poczatkujacych.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ