Mama, która zamyka kwiaty w biżuterii...

Data dodania: 2021-05-05

Czym jest Werbena?

Werbena to domowa pracownia położona w malowniczej, Podbeskidziej miejscowości Kozy, w której od ponad 3 lat z pasją powstają prace i projekty rękodzieła.

 

Z jakich materiałów tworzysz biżuterię?

Moja biżuteria powstaje z różnych materiałów. Często charakteryzuje się niepowtarzalnym wzorem lub motywem. Często piszą do mnie osoby, które chciałyby zachować pewne rzeczy, fotografie, pamiątki w biżuterii.

 

A co cieszy się największą popularnością wśród Twoich klientek?

Największą popularnością cieszą się folkowe komplety - motyw ten skradł wiele serc, wielobarwne kolczyki czy zakładki do książek. Bardzo popularne są również breloki, bądź zawieszki do bukietów ślubnych w fotografią najbliższych.

Skąd czerpiesz inspirację do tworzenia tak unikatowych rzeczy?

Inspirację i natchnienie daje mi otaczająca mnie niezwykła bliskość natury, sceneria łąk i gór. Niesamowitą przyjemność sprawia mi praca z kwiatami. Bardzo lubię je zbierać, suszyć i zamykać je w biżuterii czy witrażach.

 

 

Czy jesteś mamą? 

Jestem mamą dwójki dzieci, niespełna 3 letniego Stasia i 9 miesięcznej Kornelki i aktualnie jestem na urlopie macierzyńskim.

Czym zajmowałaś się przed zostaniem mamą i skąd pomysł na założenie pracowni biżuterii?

Przed zostaniem mamą pracowałam w biurze podróży i wiele czasu spędziłam na podróżach po świecie, co również jest moją inspiacja do tworzenia nowych pomysłów w pracowni. Szkoliłam się też w zakresie makijażu i hobbystycznie malowałam piękne kobiety na ważne dni w ich życiu. Pomysł na założenie pracowni zrodził się od kiedy zrobiłam sobie pierwsze kolczyki i moja przyjaciółka powiedziała,  że też chce takie.  Postanowiłam założyć stronę na portalu społecznościowym i fotografować moje prace. Pojawiały się tam z początku kolczyki, breloki do kluczy np z ulubionym skrawkiem chusty do noszenia dzieci, a z czasem komplety biżuterii, metryczki, witraże kwiatowe, zestaw breloków z logiem firm czy wisiorki z kwiatami zatopionymi w żywicy. Odzew był niesamowity. Na początku była to moja pasja, dziś to niewielka firma, która dobrze prosperuje co ogromnie mnie cieszy. Rzeczy wychodzące z mojej pracowni, powstają z pasją i radością. To również fantastyczna zabawa z moimi dziećmi gdzie zbieramy wspólnie kwiaty i skarby lasu i tworzymy wspólnie dzieła. ;)

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ