Ekospacer w Mazańcowicach - 1 maja 2021

Data dodania: 2021-04-29

Zapraszamy na pierwszy Ekospacer w Mazańcowicach. 

Co będziemy robić?

Otóż będziemy zbierać śmieci, które są bezpańskie i nikt nie miał ochoty wcześniej ich pozbierać. Zadbamy o nasze lokalne środowisko, a przy okazji wyjdziemy z domu i poruszamy się czyniąc dobro. Zachęcam do udziału w akcji całe Rodziny, grupy znajomych, bliskich sąsiadów. Zabierzcie koniecznie worki na śmieci i robotnicze rękawice (staram się, by na kolejne edycje worki były już zapewnione przez gminę, ale to wymaga czasu i decyzji).

Na początku proponuję, by każdy zadbał o teren wzdłuż swojej ulicy i jej odnóg. Jeśli uznacie, że inne miejsca wymagają większej uwagi, ŚMIAŁO! działajcie. Nie ma żadnych ograniczeń. Ponieważ Mazańcowice są rozległe ( to nie osiedle), fajnie, jakby każde miejsce było przez nas zadbane. Dlatego piszcie pod wydarzeniem, który teren bierzecie pod swoje skrzydła, aby nie dublować miejsca. Jeśli akcja będzie się Wam podobać, możemy ją cyklicznie powtarzać np w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Dajcie znać o myślicie. Czekam na wszelkie sugestie, pomysły itd. Proszę, aby każdy zrobił fotkę dokumentującą Waszą pracę i podesłał do mnie na priv. Będę miała rozeznanie, ile nas było i ile udało się zebrać. Zebrane śmieci możecie dorzucić do swoich przydomowych kubłów lub składować pod kontenerami w starym i nowym GOKu ( pozwolenie mamy, ale muszę jeszcze załatwić wywózkę, dlatego śledźcie na bieżąco info z tego wydarzenia, gdyż może okazać się, że zostaniemy tylko przy swoich kubłach)

Myśl zorganizowania tej akcji jest spontaniczna, dlatego mogą zdarzyć się jakieś błędy organizacyjne. Proszę o wyrozumiałość. Dziękuję serdecznie za uwagę. Pozdrawiam ciepło. Hagne Apriljos - organizatorka.

Data:
2021-05-01
Rozpoczęcie:
10:00
Zakończenie:
13:00
Miejsce:
Mazańcowice ,
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ