Co i gdzie umieścić na kartce urodzinowej?

Data dodania: 2021-04-26

Polecanym prezentem z okazji urodzin czy imienin są kartki okolicznościowe. Elegancka pocztówka ze spersonalizowanymi życzeniami i grafiką to niedrogi, a przy tym bardzo lubiany upominek.

Aby jednak kartki spełniły swą rolę, powinny zawierać indywidualne życzenia okolicznościowe. Co napisać i gdzie umieścić życzenia na kartce okolicznościowej? Podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Kartka urodzinowa – jak napisać odpowiednie życzenia?

Najlepsze życzenia to te pisane prosto z serca. Dlatego też najlepiej, aby kartki urodzinowe https://www.twojakartka.pl/kartki-urodzinowe/ zawierały życzenia i dedykację pisane specjalnie dla konkretnej osoby. Zanim więc przystąpisz do ich tworzenia, pomyśl, czego obdarowana osoba życzyłaby sobie najbardziej. Jeśli w ostatnim czasie narzekała na pracę i zarobki, kartka na urodziny powinna zawierać życzenia dotyczące awansu, kariery, spełnienia zawodowego oraz podwyżki. Jeśli z kolei chciałaby się zakochać, najlepiej życzyć jej szczęśliwej miłości.

Co istotne, nie należy skupiać się wyłącznie na tych kwestiach, których danej osobie brakuje. Nikt nie chce w końcu w swoje urodziny myśleć o problemach. Dlatego warto również dopasować życzenia okolicznościowe pod upodobania i zainteresowania solenizanta. Na przykład, miłośnikom zwierząt można pożyczyć wielu futrzanych przyjaciół, z kolei osobie głęboko wierzącej – boskiej opieki i bożego błogosławieństwa. Takie indywidualne dopasowanie życzeń do konkretnej osoby z pewnością sprawi jej wiele przyjemności.

Zawsze w cenie są także życzenia z dozą humoru. Nie bój się więc żartować, zwłaszcza gdy składasz życzenia osobie bliskiej lub słynącej z poczucia humoru. Tego typu dedykacje sprawdzą się też zawsze w przypadku osób młodszych, np. na kartce z okazji 18. urodzin.

Pamiętaj też, aby dopasować życzenia do konkretnej okazji. W przypadku urodzin dobrze jest więc wspomnieć np. o wyzwaniach, które czekają daną osobę w kolejnej dekadzie czy też wkroczeniu w kolejny, jeszcze lepszy etap życiowy.

Co i gdzie umieścić na kartce urodzinowej?

Poza życzeniami na kartce urodzinowej powinno się również znaleźć kilka dodatkowych elementów. Koniecznie pamiętaj więc o umieszczeniu na niej daty oraz miejsca. To szczególnie ważne właśnie w przypadku kartek na urodziny. Świętujemy je co roku, więc dobrze jest umieścić te informacje na pocztówce, aby osoba obdarowana wiedziała dokładnie, kiedy je otrzymała. To piękna pamiątka na lata, a niestety po dłuższym czasie tego rodzaju informacje ulatują z pamięci. Dane te możesz umieścić na samej górze lub na dole kartki, najlepiej w rogu. Nie zapominaj, że w przypadku kartek ważna jest nie tylko treść, ale również kwestia estetyczna. Dlatego też postaraj się, aby treści zostały napisane równo, starannie oraz rzecz jasna bez błędów.

Ważnym elementem każdej kartki jest zwrot grzecznościowy. Nawet jeśli zdecydujesz się na zakup pocztówki z już napisanymi życzeniami (a to również polecany pomysł, zwłaszcza dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie czują się na siłach, by stworzyć autorskie życzenia), to dedykacja powinna być zawsze napisana indywidualnie. W zależności od stopnia zażyłości, możesz więc napisać „Kochana Mamo”, „Droga Anno” czy „Najdroższy Tomku”. Ze względu na podkreślenie szacunku do tych osób, każdy z wyrazów należy rozpocząć wielką literą.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ