12 przygód w Bielsku-Białej, czyli pomysł na spacer z dzieckiem

Data dodania: 2021-04-04

Spacer z dzieckiem to idealny pomysł na spędzenie wolnego popołudnia. Spacery przynoszą korzyści tak dzieciom, jak i rodzicom. Przebywanie na świeżym powietrzu hartuje i dotlenia, a słońce wzmaga w organizmie dziecka wytwarzanie witaminy D – niezbędnego budulca kości i zębów. Spacer może również pełnić funkcje stymulujące rozwój naszych pociech. To doskonały moment by wzmagać w dzieciach chęci do poznawania otaczającego świata, co nabiera nowego znaczenia w kontekście sytuacji z którą zmagamy się od roku.

By zachęcić do spacerów Lokalna Organizacja Turystyczna BESKIDY przygotowała broszurę, która bawiąc uczy i sprawia, że nikt nie będzie się nudzić. 12 przygód w Bielsku-Białej to gra miejska skierowana do najmłodszych mieszkańców miasta i odwiedzających je turystów. Gra przypomina zabawę w podchody – uczestnicy wykonują różne zadania, rozwiązują zagadki i zwiedzają okolicę. Mali podróżnicy mogą poznać takie atrakcje jak zamek książąt Sułkowskich, rzeźby bajkowych bohaterów Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej i wiele innych.

Dodatkowym urozmaiceniem spaceru będą z pewnością drobne upominki, które otrzymają uczestnicy zabawy. Każde dziecko, które weźmie udział w spacerze i rozwiąże wszystkie rebusy zawarte w książeczce otrzyma od nas okolicznościowy dyplom ukończenia gry miejskiej 12 przygód w Bielsku-Białej. Broszurę i dyplomy można otrzymać nieodpłatnie w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej (Plac Ratuszowy 4 – www.it.bielsko.pl – 33 819 00 50).

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ