Pomoce sensoryczne dla dzieci – czy naprawdę są potrzebne?

Data dodania: 2021-03-29

Co to znaczy pomoce sensoryczne ? Wbrew pozorom nie są to żadne urządzenia zaawansowane technicznie. To wyjątkowo proste przedmioty – uszyte z miękkiej tkaniny worki lub wypełnione naturalnym wypełniaczem pufy.

Ich kształt i struktura zostały opracowane zgodnie z wymogami ciała człowieka. Pomoce sensoryczne dla dzieci pomagają się wyciszyć, oderwać od wszechobecnej elektroniki. Mogą służyć jako proste meble, są też znakomitym uzupełnieniem zabaw ruchowych. Można je również wykorzystywać jako pomoc do wszelkich ćwiczeń, rehabilitacji, tańca, jogi i sportów. Pomoce sensoryczne dla dzieci to jedno z najlepszych narzędzi do rozwoju osobistego, które jest proste w użytkowaniu i w pełni bezpieczne.

Gdzie kupić pomoce sensoryczne dla dzieci?

Intibag.eu to firma wyspecjalizowana w tego rodzaju przedmiotach. Oferuje pomoce sensoryczne dla dzieci, a także dla dorosłych. Wszystkie worki sensoryczne i pufy wykonane są z naturalnego, ekologicznego materiału opatentowanego pod nazwą SecondSkin. Nie posiadają żadnych szwów, zamków błyskawicznych ani guzików. Są miękkie i miłe w dotyku. Pufy wypełnione są naturalną gryką. Wszystkie produkty nadają się dla alergików. Intibag.eu to nie tylko sklep – to strona zawierająca wiele treści poświęconych  stosowaniu i działaniu pomocy sensorycznych dla dzieci i dorosłych. Wszystkie produkty intibag.eu zostały wielokrotnie przetestowane podczas różnego rodzaju terapii i warsztatów. Wielu specjalistów z dziedzin takich jak taniec, fizjoterapia, joga, psychologa ceni produkty intibag.eu i poleca je również do stosowania w domu, we własnym zakresie.

Jak wyglądają pomoce sensoryczne dla dzieci?

Worki sensoryczne to proste worki z materiału SecondSkin. Są utrzymane w pastelowych kolorach i półprzezroczyste. Można zawiązywać je z jednej strony. Mogą służyć dzieciom jako kryjówka, miejsce do relaksu, a także urozmaicać wiele zabaw. Drugi rodzaj to pufy – są miękkie i  dopasowują swój kształt do kształtu ciała dziecka. Służą doskonale jako mebel w pokoju dziecinnym, duża przytulanka czy poduszka. Wszystkie pomoce sensoryczne dla dzieci oferowane przez intibag.eu są całkowicie bezpieczne – tkanina przepuszcza całkowicie powietrze, tak że nie ma niebezpieczeństwa uduszenia i dzieci mogą przebywać w workach sensorycznych praktycznie nieograniczoną długość czasu. Odpowiednio dobrane kolory potęgują uczucie spokoju, relaksu i błogości. Pomoce sensoryczne dla dzieci pomagają najmłodszym w wypoczynku, a także znakomicie rozwijają zdolności ruchowe.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ