Sukienki dla puszystych – jak je dobrać, aby świetnie wyglądać?

Data dodania: 2021-03-26

Kształt sylwetki a rozmiar plus size Panie w rozmiarze plus size często błędnie zakładają, że sukienki nie są dla nich. Tymczasem to krój idealny, aby nadać sylwetce proporcji i efektownie podkreślić atuty. Należy jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by taki efekt uzyskać. Jak dobrać fason sukienki plus size do krągłej figury? Odpowiadamy!

Kobiety w większym rozmiarze nie zawsze czują się pewnie siebie. Sprawia to, że trudno dostrzec im swoje atuty, a także rzeczywisty wygląd sylwetki. Wielu wydaje się nawet, że nie mają żadnego kształtu – są po prostu krągłe. Tymczasem to błąd, bo każda sylwetka ma pewne partie ciała mniejsze lub większe. To właśnie na podstawie tych proporcji należy dobierać ubrania, zwłaszcza sukienki.

Zasadniczo wymienia się cztery podstawowe typy sylwetek. Są to: jabłko, gruszka, klepsydra oraz odwrócony trójkąt (kielich). Czym się charakteryzują i jakie sukienki do nich pasują? Czytaj dalej!

Sukienki dla jabłka

Sylwetka jabłka na pierwszy rzut oka wydaje się dużym wyzwaniem. Jest w końcu dość nietypowa, bo nie ma tego, co intuicyjnie wszyscy chcą podkreślać, czyli talii. Panie o tej figurze zazwyczaj mają spory brzuszek i dość duże ramiona, natomiast nogi bywają bardzo zgrabne. Środek ciężkości przenosi się więc głównie na górne partie ciała. Dobrze dobrana sukienka powinna zatem dodawać figurze lekkości. Służyć jej będą kroje oversize’owe o długości do kolan lub midi. Należy jednak unikać dekoltów o okrągłym kształcie i z różnego rodzaju falami. Mogą dodać kilogramów.

Sukienki dla gruszki

Panie z sylwetką gruszki często nie doceniają swoich atutów, tymczasem mają ich całkiem wiele. Co więcej, to właśnie sukienki plus size z ptakmoda pozwalają je najbardziej efektownie podkreślić. Jednym z najważniejszych atutów jest talia, która wyraźnie odcina się na tle pozostałych partii ciała. Natomiast kształtne biodra, szersze od ramion, są bardzo kuszące. Nie zawsze należy je zakrywać, aby wyrównać proporcje. Można je też np. podkreślić, optycznie dodając rozmiarów ramionom. W ten sposób gruszka może zamienić się w niezwykle atrakcyjną klepsydrę. Jeśli więc lubisz swoją pupę, postaw na sukienki ołówkowe z bufiastymi rękawami lub lejącym się dekoltem. Natomiast jeśli wolisz optycznie zmniejszyć swoje biodra, wybierz model dopasowany na górze i rozkloszowany na dole.

Sukienki dla klepsydry

Panie o figurze klepsydry z jednej strony mają sporo szczęścia – już z natury mają świetne proporcje. Niemniej, takie kształty mogą być też dużym problemem, bo źle dobrana sukienka może sylwetkę łatwo zaburzyć. Oznacza to, że kobiety klepsydry muszą zachować podwójną czujność. Najlepiej prezentują się w kreacjach dopasowanych, które podkreślają ich kształty. Są to np. sukienki ołówkowe, ale też delikatnie rozkloszowane. Klepsydry mogą sobie pozwolić także na modele oversize z wyraźnym wcięciem w talii. Odradzane są propozycje, które optycznie powiększają którąś z partii ciała np. za pomocą rękawów.

Sukienki dla odwróconego trójkąta

Figura typu odwrócony trójkąt lub kielich charakteryzuje się ramionami szerszymi od bioder. Panie z taką sylwetką często mają też dość duży biust i brzuch. Największym atutem sylwetki są więc zgrabne nogi, które jak najbardziej warto podkreślić. Dobrym pomysłem są zatem sukienki o długości do kolan lub nawet krótsze. Jednocześnie warto zadbać o to, aby biodra wydawały się optycznie nieco szersze np. dzięki rozkloszowanej spódnicy i podkreśleniu talii. Wtedy całość nabierze modelowych proporcji i wyda się lekka.

Sukienka plus size? To proste!

Nasz poradnik udowadnia, że dobór sukienki do krągłej sylwetki nie jest wcale taki trudny. Wystarczy pamiętać o zachowaniu proporcji oraz dodatkach.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ