Jak kupować buty w sklepie online? Trzy ważne rady dla początkujących

Data dodania: 2021-03-16

Internetowe sklepy obuwnicze są prawdziwym wybawieniem dla mieszkańców mniejszych miejscowości i osób lubiących mieć duży wybór. Na stronie internetowej z butami nie ma ograniczeń przestrzennych, dlatego możliwe jest zaoferowanie setek lub nawet tysięcy par. Dopiero zaczynasz przygodę z kupowaniem przez Internet? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu obuwia w sieci.

Zmierz swoje stopy

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas kupowania obuwia online jest kierowanie się jedynie numerem butów. Warto pamiętać, że rozmiarówki poszczególnych firm mogą różnić się między sobą. Oznacza to, że osoba zazwyczaj nosząca np. rozmiar 36 może u innego producenta nosić rozmiar 35, 37 lub nawet 38. Z tego powodu na stronie sklepu stili.pl w opisie produktu zawsze jest umieszczona informacja o długości wkładek.

Dodatkowo można dowiedzieć się, dokąd sięga wybrany model obuwia. W tym celu należy spojrzeć na parametry związane z wysokością i sprawdzić przy pomocy miarki, czy cholewka buta sięga np. do połowy łydki. W opisie na pewno pojawi się także informacja o wysokości wybranej pary, co ma znaczenie nie tylko w przypadku butów na obcasach. Niekiedy można również spotkać się z dopiskiem dotyczącym szerokości obuwia.

Dokładnie sprawdź zdjęcia i opis

Doświadczeni fani zakupów butów przez Internet doskonale wiedzą, że warto dokładnie przyjrzeć się zdjęciom i opisowi produktu. Niekiedy kolor wybranego modelu może wyglądać nieco inaczej niż w rzeczywistości, co może być widoczne na zdjęciach zrobionych z innej perspektywy. Często producent zaznacza również w opisie, że kolor może nieznacznie różnić się od odcienia zaprezentowanego na fotografii.

Ponadto z opisu można dowiedzieć się nieco więcej na temat materiałów użytych w bucie. Niekiedy obuwie może mieć jedynie skórzane wkładki lub niektóre elementy cholewki, a nie być w całości wykonane z naturalnej skóry. Warto także sprawdzić rodzaj podeszwy i informację o szyciu lub klejeniu. Nie zaszkodzi również upewnić się, że wybrany model ma ocieplenie. Często producenci wspominają nawet o tym, czy numeracja jest standardowa, zaniżona lub zawyżona.

Czytaj opinie o sklepie i produktach

Przed dokonaniem zakupu z całą pewnością warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z recenzjami klientów. Bardzo często to właśnie ich opinie mogą pomóc w podjęciu decyzji. Z sekcji komentarzy można dowiedzieć się np. czy rozmiar obuwia jest standardowy lub czy kolor ze zdjęcia odpowiada rzeczywistości. Ponadto wielu klientów informuje również o tym, czy dany model jest wygodny i spełnia oczekiwania dotyczące jakości.

Dobrym pomysłem może być także sprawdzenie opinii o sklepie i obsłudze klienta. To właśnie z komentarzy można często dowiedzieć się, jak szybko są dostarczane przesyłki lub czy firma nie robi problemów w przypadku konieczności zwrotu lub reklamacji towarów. Sklep obuwniczy online Stili może pochwalić się nawet specjalną zakładką z recenzjami produktów i zakupów, z której można dowiedzieć się naprawdę sporo na temat oferty.

fot. materiały prasowe

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ