Jak wybrać idealne łóżko dla dziecka?

Data dodania: 2021-01-04

Łóżko to moim zdaniem najważniejszy mebel w pokoju dziecięcym. To w końcu w nim nasza pociecha spędza praktycznie połowę swojego dziecięcego życia, tym bardziej, że potrzebuje znacznie więcej snu niż osoba dorosła. Jakie zatem wybrać i na co zwrócić uwagę ?

 

Wymiary łóżka, a wiek dziecka

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na wymiary łóżka, które muszą być dostosowane do jego wieku i wzrostu. Dzieci do ok. 2 roku życia śpią zwykle w łóżeczkach o wymiarach 120 cm na 60 cm lub 140 cm na 70 cm. Dla dzieci w wieku przedszkolnym należy już szukać czegoś większego. Zwykle od ok 2,5 – 3 lat dobrze sprawdza się wymiar 160 cm na 80 cm. Dla dzieci w wieku szkolnym, które mają już ok 130 – 160 cm najlepiej kupić już większe łóżko 180 na 80 cm, aby posłużyło na dłużej.

Łóżko, a materiały z jakich jest zrobione

Możecie spotkać się z łóżkami z litego drewna, z płyt meblowych lub części metalowych. Na pewno te wykonane z naturalnego surowca, są bardzo wytrzymałe i przyjazne dla zdrowia. Sprawdźcie, czy lakiery bądź farby użyte do wykończenia powierzchni są bezpieczne dla zdrowia i antyalergiczne. Dla maluchów raczej unikajcie łóżek metalowych – choć są solidne, łatwo w nich o urazy podczas zabawy. W przypadku każdego materiału w łóżku nie powinno być ostro zakończonych krawędzi ani mocnych kantów. Łagodnie zaokrąglone formy sprawdzą się najlepiej.

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Jakie to jest bezpieczne łóżko? Ano takie, które jest stabilne, solidnie wykonane i odpowiednio zabezpieczone. Dla maluchów polecam bardzo łóżko z barierką, dzięki której nie wypadnie w czasie snu. W wielu modelach łóżek, takie zabezpieczenie można swobodnie zdemontować. To przemyślane rozwiązanie, ponieważ takie łóżeczko będzie się nadawać nie tylko dla malucha, ale też dla starszego dziecka.  

 

Rodzaj łóżka, a upodobania dziecka

Łóżko dla dziecka musi się mu też po prostu podobać. Jeśli jest ono fanem aut, to z pewnością będzie mu się miło zasypiało w łóżku z takim motywem. Fajnie, jeśli łóżko można wykorzystać także do zabawy, czy przechowywania różnych rzeczy (np. poprzez szuflady w dolnej przestrzeni, która zwykle pozostaje niewykorzystana). Ostatnio bardzo modnym rodzajem jest łóżko – domek, które na co dzień możemy przekształcić, za pomocą specjalnej narzuty, w bazę do zabawy.

Duży wybór łóżek znajdziecie tutaj - ŁÓŻKA DLA DZIECI 

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ