Dlaczego pieluchy wielorazowe to oszczędny i właściwy wybór?

Data dodania: 2020-12-21

W ostatnich latach pieluchy wielorazowe zyskują coraz większe uznanie w oczach matek. Rodzicielstwo to odpowiedzialne i wspaniałe zajęcie, ale obarczone jest również dużymi kosztami. Z tego powodu zrezygnowanie z jednorazowych pieluch potrafi znacząco odciążyć domowy budżet. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na rozwój i zabawę dla malucha.

Zalety pieluch wielorazowych

W przypadku małych dzieci, wydatki na pieluchy jednorazowe mogą oznaczać bardzo duże kwoty, które są dosłownie wyrzucane potem do kosza. Noworodki przewija się nawet do dziesięciu razy dziennie, a więc potrzeba kupować albo duże zapasy na raz, albo często urządzać wycieczki do sklepu. Jeżeli chodzi o pieluchy wielorazowe, to jest to tylko pojedynczy wydatek, można je bowiem prać i używać wielokrotnie. Zdecydowanie się na nie to przede wszystkim duża i odczuwalna oszczędność dla rodziców. Dodatkowo, po odchowaniu malucha, można je sprzedać i odzyskać część zainwestowanych środków. Pośród innych zalet pieluch wielorazowych wymienia się między innymi ich ekologiczność. Korzystanie z nich oznacza generowanie dużo mniejszej ilości odpadów. To nie tylko wygoda dla rodzica, ale także troska o środowisko naturalne, które dzięki wielokrotnemu użyciu takich pieluch nie jest zaśmiecane w tak dużym stopniu.

Pieluszki wielorazowe dla noworodka

Tego rodzaju pieluchy są wygodne dla maluszków na każdym etapie rozwoju. Wystarczy dobrać odpowiedni ich rodzaj. Istnieją również modele, które są odpowiednie dla najmłodszych. Są wykonane z delikatnych materiałów, które nie podrażniają skóry dziecka. Pieluszki wielorazowe dla noworodków posiadają bardzo chłonne wkłady i dodatkowe zabezpieczenia, które chronią je przed zmoczeniem i odparzeniami. Jeden zestaw to wszystko czego potrzebujesz, by Twoje dziecko czuło się w pełni komfortowo, a w Twoim portfelu zostało więcej pieniędzy. Dodatkowo, w zależności od potrzeb, możesz dobrać różne wkłady do pieluch - lniane, konopne z mikrofibry czy z bambusa. Przykładowo te bambusowe sprawdzają się idealnie przy bardziej wrażliwej skórze maluszka.

Pieluchy ekologiczne wielorazowe

Zdecydowanie się na pieluszki wielokrotnego użytku to dobry wybór zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Są komfortowe i łatwe w użyciu, a oprócz tego posiadają szereg bardzo odczuwalnych zalet. Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat tego jak możesz zaoszczędzić pieniądze nie odejmując dziecku komfortu, a przy okazji zadbać o środowisko, odwiedź strone chmurkabiala.pl i sprawdź ofertę sklepu!

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ