Krem ze ślimakiem - w czym tkwi jego moc?

Data dodania: 2020-12-21

Śluz ślimaka to absolutny hit ostatnich lat w kosmetyce. Modny stał się dzięki Azjatkom. Na początku do kremów ze śluzem ślimaka podchodziliśmy ostrożnie, dziś znikają one z półek w mgnieniu oka. I nic w tym dziwnego, bowiem preparaty z tą substancją mają niemal magiczne właściwości. Jakie?

Śluz z żywych ślimaków – krótka historia kosmetycznego must have

Śluz ślimaka na zdrowie stosowany był już w starożytności. Legenda mówi, że ojciec medycyny Hipokrates stosował go na owrzodzenia, rany i kaszel. Po śluz sięgały też plemiona indiańskie. Kosmetyczne właściwości śluzu ze ślimaka odkryte zostały jednak dopiero w XX wieku. Odkrycia tego dokonali pracownicy jednej z chilijskich farm ślimaków. Zauważyli oni, że po kontakcie z tym specyfikiem skóra staje się gładka i nawilżona. Efektami takiego działania śluzu szybko zainteresowały się firmy kosmetyczne i zaczęły wykorzystywać go w produkcji kosmetyków. Dziś śluz ze ślimaka znaleźć można w preparatach upiększających zarówno luksusowych marek, jak i drogeryjnych firm kosmetycznych. Dobre pod względem składu kosmetyki proponuje na https://tagomago.pl/collections/bielenda-professional Bielenda Professional. Dedykuje je kobietom w różnym wieku i o różnym typie cery.

Jak pozyskuje się śluz ze ślimaka do kosmetyków?

Śluz jest substancją naturalnie wytwarzaną przez ślimaki. Jest ona niezbędna, aby mogły przesuwać swoje beznogie ciało po ziemi. Pomaga im także w regeneracji uszkodzonego tarciem ciała. Wysokie właściwości regeneracyjne wynikają z tego, że śluz ślimaka zawiera kryptozynę – substancję o cudownych właściwościach leczniczych. Do kosmetyków śluz pozyskuje się w ściśle w kontrolowanych warunkach, tylko od zdrowych osobników. Dzięki temu zyskuje się gwarancje, że jest on pozbawiony toksyn. Pozyskiwanie śluzu jest dla ślimaków bezbolesne i nie wpływa na ich życie.

Jakie właściwości mają kosmetyki ze śluzem ślimaka?

Kosmetyki ze śluzem ślimaka działają regeneracyjnie oraz przyspieszają gojenie ran. Idealnie spisują się w kosmetyczce osób z problemami skórnymi np. przebarwieniami, bliznami, zmianami trądzikowymi. Można stosować je w codziennej pielęgnacji lub jako substancje rekreacyjne po zabiegach medycyny estetycznej np. mezoterapii igłowej.

Najpopularniejszym kosmetykiem ze śluzem ślimaka jest krem do twarzy. Oprócz regeneracji, nawilża on skórę, łagodzi, odżywia. W składach kremów ze ślimakiem znaleźć można również kompleksy witamin oraz kwas glikolowy, który pozwala delikatnie usunąć martwy naskórek.

Czy krem ze śluzem ślimaka faktycznie działa?

Ślimakowych kosmetyków na rynku nie brakuje. Kremy, sera o różnym przeznaczeniu, preparaty do pielęgnacji skóry pod oczami, mydła do twarzy, koloryzujące kremy BB to wszystko można znaleźć w drogeriach i sklepach z kosmetykami. Poszczególne preparaty różnią się od siebie ceną, a także zawartością śluzu. Jeśli chce się, aby specyfiki ślimakowe były faktycznie skuteczne, należy wybierać te, z jak największą ilością śluzu. Widoczne efekty osiągnie się, sięgając np. po kremy od Bielenda Professional ze ślimakiem. Duże stężenie śluzu w kremie tej marki daje duże szanse na uzyskanie pozytywnych efektów – nie tylko tych nawilżających, ale i spłycających zmarszczki. Dobre kosmetyki ze śluzem ślimaka kosztują od 50 złotych w górę. Ilość substancji jest w nich na tyle duża, aby móc mówić o pozytywnych rezultatach ich stosowania.

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ