Podarki dla podopiecznych fundacji „Serca dla Maluszka” od sklepu IKEA Katowice

Data dodania: 2020-12-17

85 podopiecznych fundacji dla dzieci niepełnosprawnych „Serca dla Maluszka” otrzymało paczki ze świątecznymi słodkościami oraz zestawami artystycznymi. To prezent od sklepu IKEA Katowice. - „Od wielu lat staramy się wspierać lokalne społeczności, fundacje i inicjatywy - być tzw. dobrym sąsiadem. Rok 2020 był bardzo trudny i wymagający, a pandemia koronawirusa spowodowała, że dom znalazł się w centrum życia wszystkich ludzi. Z dnia na dzień stał się miejscem, które pełni funkcję biura, szkoły, sali gimnastycznej i placu zabaw. W tym świątecznym czasie chcemy zadbać także o najmłodszych, dla których dom ma szczególnie znaczenie, tak, aby był to czas wyjątkowy i dawał nadzieję na przyszłość„ - podkreśla Katarzyna Nurkowska, koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA w Katowicach. Wybór Bielska-Białej nie jest przypadkowy. Przypomnijmy, że to w tym mieście w październiku uruchomiony został Punkt Odbioru Zamówień IKEA. 


Fundacja Serca dla Maluszka, której siedziba mieści się w Bielsku-Białej, działa na rzecz maluchów pokrzywdzonych przez los. Wśród jej podopiecznych są dzieci niepełnosprawne, ale także pochodzące z ubogich rodzin z terenu całego kraju.

- „Schorzenia naszych podopiecznych ciężko zaliczyć do jednej kategorii. Część cierpi na choroby nieuleczalne, których źródło znajduje się w strefie neurologicznej – choroby te są związane nie tylko z genami, ale i komplikacjami zaistniałymi w trakcie ciąży lub porodu. Inna grupa podopiecznych zmaga się z problemami natury topograficzno-anatomicznej, do których zalicza się szereg nieprawidłowości obejmujących różne narządy lub układy narządów” - opowiada Ewelina Kliś, prezes zarządu fundacji „Serca dla Maluszka”. -

W ramach wsparcia sklepu IKEA w Katowicach 85 podopiecznych fundacji z terenu Bielska-Białej i okolic otrzymało paczki ze świątecznymi słodkościami oraz zestawami artystycznymi.

- "W paczkach znalazły się pierniczki, cukierki, czekolady. Nie zabrakło również szwedzkich przysmaków, w tym tradycyjnego napoju świątecznego VINTERSAGA. Do każdej paczki dołączyliśmy także zestawy artystyczne z kolekcji MÅLA, które zawierają farbki, pędzle, kredki oraz 10 metrową rolkę papieru JÄTTELIK, tak, aby dziecięca kreatywność nie była w żaden sposób ograniczana- mówi Katarzyna Nurkowska, koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA w Katowicach.


Wybór Bielska-Białej nie jest przypadkowy. To w tym mieście w październiku został otwarty Punkt Odbioru Zamówień IKEA. Dzięki temu IKEA jest bliżej mieszkańców południa województwa śląskiego. Klienci mogą robić zakupy w wygodny i bezpieczny sposób za pośrednictwem strony IKEA.pl oraz Mobilnej Aplikacji IKEA, a następnie odebrać towar w Punkcie Odbioru Zamówień IKEA przy ul. Piekarskiej 130.


- „Wsparcie IKEA jest dla naszej fundacji ogromnym wyróżnieniem. Każda pomoc, która wywołuje uśmiech na twarzach naszych dzielnych podopiecznych, jest naprawdę bezcenna! Dzięki takiemu wsparciu mogą poczuć, że nie są sami w swojej codziennej walce z chorobą. Co warto podkreślić - pomoc nie zawsze musi wiązać się z przekazywaniem środków na ich leczenie i rehabilitowanie. Nasi podopieczni to w większości nadal dzieci, które mają taką samą potrzebę zabawy i kreatywnej twórczości, jak ich zdrowi rówieśnicy. Takie działania i wsparcie ze strony IKEA są również niezwykle ważne dla rodziców naszych podopiecznych, którzy ze względu na pilne wydatki związane z leczeniem swoich dzieci, nie zawsze mogą sobie pozwolić na podkreślenie świątecznej atmosfery, poprzez sprawianie Im choćby drobnych prezentów” - podkreśla prezes fundacji „Serca dla Maluszka”.

Przekazanie prezentów - były one niespodzianką dla podopiecznych fundacji Serca dla Maluszka - odbyło się pomiędzy wtorkiem a czwartkiem, tj. 15 a 17 grudnia. W czasie spotkania nie zabrakło także życzeń.


- „Fundacji, jak i naszym kochanym podopiecznym można życzyć jak największego grona ludzi o pięknych sercach dookoła. Bez wsparcia wielu wspaniałych osób nasi podopieczni nie mieliby szansy na podjęcie walki o swoje zdrowie, a niejednokrotnie i życie. Warto również życzyć im, aby nigdy w swojej walce nie zostali sami, bo bezinteresowne wsparcie i poświęcony czas to najlepsze, co można ofiarować drugiemu człowiekowi w potrzebie” - podsumowuje Ewelina Kliś, prezes zarządu fundacji „Serca dla Maluszka”. 

Sklep IKEA Katowice regularnie angażuje się w projekty społeczne na rzecz lokalnej społeczności. 

- Naszą wizją jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Nie tylko dla naszych klientów, którzy kupują u nas produkty wyposażenia wnętrz, ale także dla lokalnej społeczności. Od lat dbamy o to, aby być dobrym sąsiadem. To szczególnie ważne teraz. W ostatnim czasie w ramach inicjatywy #PomagamyRazem darowizny produktowe przekazaliśmy szpitalom w Częstochowie, Sosnowcu, Pilchowicach oraz Katowicach. Nie zapomnieliśmy także o personelu medycznym. Pracownicy Działu IKEA Food, w ramach akcji #WzywamyPosiłki, przygotowywali obiady dla pracowników medycznych z Chorzowa oraz Katowic. Ponownie wsparliśmy także Centrum Zimbardo. A ostatnio fundację Wolne Miejsce, która w Katowicach otworzyła pierwszy sklep socjalny w Polsce. Nasi pracownicy zaangażowali się także w inicjatywę „Szlachetna paczka”. Cieszymy się, że wśród podmiotów, które wsparliśmy, jest także fundacja „Serca dla Maluszka” - mówi Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego, lokalnego marketingu/zrównoważonego IKEA w Katowicach.

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ