Pufy do przedpokoju - różne modele do różnych pomieszczeń

Data dodania: 2020-11-02

Pufy do siedzenia cechują się różnorodnością stylów i kształtów. Mogą występować w bryłach w kształcie walca, mieć kubiczny wygląd lub nieregularnego sześcianu. To właśnie dzięki temu można je dopasować praktycznie do każdego pomieszczenia. Ich ogromną zaletą jest łatwość przechowywania, praktyczność i wielofunkcyjność. Niektóre pufy do pokoju mogą pełnić funkcję stolika kawowego, a jeszcze inne podpórki pod nogi. W poniższym artykule prezentujemy różne rodzaje, które można dopasować do różnych wnętrz.

Pufy do pokoju i ich krótka historia

Pierwsze pufy do pokoju miały wygląd niskiego taboretu, który był całkowicie tapicerowanym stołkiem, obitym tkaniną lub skórą. Głównie służyły ludziom do siedzenia lub do podpierania nóg. W pierwszym modelach tego meblach siedzisko znajdowało się na skrzyni, która była w formie walca lub sześcianu. Nazwa pufy do pokoju pochodzi od francuskiego słowa pouf. Ogromny wpływ na ich rozpopularyzowanie miały wpływy orientalne, dzięki czemu dziś można spotkać je praktycznie w każdym zakątku świata.

Klasyczne i eleganckie pufy do siedzenia

Pufy do pokoju w wydaniu klasycznym najczęściej są wyposażone w nogi. Oczywiście wpływa to na brak funkcji przechowywania, jednak obecność nóżek nadaje niebywałej lekkości tym meblom. Dodatkowe ujednolicenie stylistyczne tych elementów w jednym wnętrzu wpływa na harmonię pomieszczenia. W stylach, które nawiązują do klasycznego, a więc francuskim, shabby chic, czy też prowansalskim, pufy do pokoju mają przeważnie wygięte nogi w kształt litery S i nazywane często są kabriolowymi. Z takiego mebla korzystał między innymi król Ludwik XV.

Obecnie najmodniejsze tkaniny wykorzystywane do obić puf do pokoju to plusze, czyli welur, aksamit, czy też welwet, który ma charakterystyczny meszek i satynowy połysk. Pufy tapicerowane aksamitem, który mają kolor granatowy lub morski, pasują idealnie do wnętrz w eleganckim stylu. Ponadto nogi często zastępowane są podstawą w metalicznym kolorze. Beżowe lub jasnoniebieskie pufy do pokoju świetnie wkomponują się do luksusowego wnętrza w stylu hampton.

Pufy worki - rozwiązanie do pokoi dziecięcych

Pufy do pokoju dziecięcego to najczęściej meble designerskie, które odznaczają się nieco innym wyglądem. Najczęściej wybieranym modelem są pufy worki, które występują także pod innymi nazwami, jak na przykład sakwy i worki sako. Przy ich wykorzystaniu można nadać wnętrzu nieformalnego charakteru, a relaks przed telewizorem lub z lekturą to jedno z ich wielu zastosowań. Pufy worki dostępne są w wielu kształtach oraz wzorach materiału. Część producentów oferuje także możliwość personalizacji nadruku, co sprawia, że cieszą się one jeszcze większym zainteresowaniem. Dzięki temu można stworzyć w pełni zindywidualizowany mebel, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Szeroką ofertę takich puf można znaleźć na stronie https://misioohandmade.pl/pufy/.

Praktyczne i wielofunkcyjne pufy do pokoju oraz przedpokoju

Pufy do pokoju czy też przedpokoju to zazwyczaj wielofunkcyjne meble wyposażone w ciekawe rozwiązania. Z pewnością jednym z nich jest wbudowany schowek, który kryje się pod podnoszonym siedziskiem. Takie meble bardzo często wykorzystuje się w pokojach dziecięcych, w których trzeba wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania zabawek. Natomiast do przedpokoju idealnie nadaje się puf z wysuwaną szufladą, w której zmieszczą się buty lub kapcie. Szeroka oferta wielu producentów zarówno pod względem designu, jak i estetyki sprawia, że bez problemu można je dopasować do każdego wnętrza.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ