Jak wybrać karuzelę do łóżeczka?

Data dodania: 2020-10-29

Karuzela do łóżeczka pojawia się w dziecięcych pokoikach od wielu lat. Nie sposób jednak nie przyznać, że współczesne projekty znacząco różnią się od tych, które znamy ze zdjęć z naszego dzieciństwa. Dzisiaj producenci starają się być bardzo konkurencyjni, dlatego na rynku pojawiają się modele o licznych funkcjonalnościach. Aby ułatwić ci wybór, w jednym artykule zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje. Co powinieneś wiedzieć?

1.   Najlepsza karuzela do łóżeczka

Warto podkreślić na wstępie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Koniecznie musisz więc zwrócić uwagę na to, jak zamontowana jest karuzela do łóżeczka. Zabawka nie może nigdy spaść na dziecko, a niemowlę w żaden sposób nie powinno móc jej na siebie ściągnąć. Dobrze jest też upewnić się, z jakich materiałów została wykonana - zarówno stelaż, jak i zawieszone na niej zabawki.

 

Nie mniej liczy się wygoda rodzica. Najlepszym rozwiązaniem jest karuzela do łóżeczka, która działa na baterie. W odróżnieniu od nakręcanych modeli, jest włączana przez naciśnięcie zaledwie jednego przycisku. Zapewnia więcej różnych melodii, które możesz uruchomić dziecku przed snem. Dodatkowe funkcjonalności podnoszą komfort jej użytkowania.

 

Karuzela do łóżeczka może wygrywać również różnorakie melodie. Zwracaj na nie uwagę zanim podejmiesz decyzję o ostatecznym zakupie. Powinny być przyjemne dla ucha (zarówno dziecka, jak i rodzica). Najlepszym rozwiązaniem okazuje się muzyka klasyczna, która w pozytywny sposób wpływa na niemowlęta. Koi je i spokojnie kołysze do snu. Upewnij się także, czy wybrana przez ciebie karuzela do łóżeczka posiada automatyczne wyłączanie po kilkunastu minutach. Dzięki temu z pewnością nie wyczerpie się bateria. Wygodę zapewnia również dostępna regulacja głośności. W niektórych modelach dostępne są obecnie odgłosy podobne do szumu morza lub bicia serca, które dobrze się sprawdzają do usypiania maluszka.

 

Kiedy wybierasz najlepszą karuzelę do łóżeczka dla swojego dziecka, koniecznie sprawdź, czy sprawdzi się na dłużej niż pierwszych kilka miesięcy. Gdy niemowlę skończy ok. 6-7 miesięcy, jej podstawowa funkcjonalność przestanie mieć dla niego znaczenie. Siedzące dziecko szuka czegoś więcej. Warto więc postawić na możliwość odczepienia pałąka od części głównej, która staje się przenośną pozytywką. Umożliwia to np. karuzela Tiny Love z serii Leśna Kraina, która wygrywa starszakowi znane mu z pierwszych miesięcy życia melodie.

 

Jeśli zastanawiasz się, która karuzela do łóżeczka będzie najlepsza, zwróć uwagę na wiszące na niej zabawki. Mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów i przyjmować różnorakie kształty. Zwracaj uwagę na te, które posiadają wyraźne oczy i przyjazną mimikę. Wyglądają przyjaźnie i są bardzo atrakcyjne dla dzieci.

 

 

Jednym z najważniejszych kryteriów są również funkcje dodatkowe, które sprawiają, że karuzela do łóżeczka jest czymś więcej i może posłużyć dłużej. Najpopularniejszy jest dodatek w postaci lampki nocnej emitującej delikatne światło. To doskonałe rozwiązanie, które pomoże dziecku podczas zasypiania. W niektórych znajduje się także projektor dla dzieci - sufit w dziecięcej sypialni może stać się więc gwieździstym niebem. Niektórzy rodzice polecają również modele wyposażone w pilot do zdalnego sterowania.

 

Jeśli chcesz wybrać najlepszą karuzelę do łóżeczka, powinna być nie tylko piękna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Nie stawiaj na modele, które posiadają zbyt dużo dodatków - zamiast ciekawej zabawki dziecko otrzyma nadmiar bodźców i stres. Postaw na ciepłe kolory i estetyczne zabawki. Karuzela do łóżeczka powinna być wsparciem w czasie zasypiania.

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: