Wygodny, rodzinny pobyt w Zakopanem

Data dodania: 2020-10-05

Większość osób kojarzy Zakopane z białym puchem i siarczystymi mrozami. Rzeczywiście, stolica polskich Tatr pięknie prezentuje się zimą i właśnie w tym okresie przeżywa największe oblężenie turystów, nie oznacza to jednak, że w pozostałych miesiącach nie oferuje ona odwiedzającym żadnych atrakcji. Zastanówmy się dziś, kiedy najlepiej przyjechać do Zakopanego i o czym pamiętać, planując taki wyjazd.

Nie tylko Krupówki i Gubałówka

Magia Zakopanego sprawia, że każdy, kto przyjechał tu choć raz, będzie chciał wracać. Dzieje się tak między innymi dlatego, że to niewielkie miasto kumuluje na stosunkowo małym obszarze atrakcje dla każdego rodzaju turystów. Znajdziemy tu zarówno modne, gwarne restauracje, rozpieszczające podniebienia gości smakami z całego świata, jak i małe, lokalne jadłodajnie. Króluje oczywiście kuchnia góralska, zarówno w wydaniu tradycyjnym, jak i bardzo nowoczesnym, odważnie sięgającym po zdobycze najnowszych trendów kulinarnych. Grzechem jest nie skosztować produktów regionalnych, a te możemy kupić wprost z uroczych straganów, które spotkamy w niemal każdym zakątku miejscowości. 

Zakopane to doskonałe miejsce nie tylko do gromadzenia kalorii, ale też ich spalania. Po wyjściu z karczmy możemy udać się na spacer do Morskiego Oka lub Doliny Chochołowskiej, dzieci z pewnością ucieszy wizyta w domku stojącym do góry nogami. Te miejsca są tak samo interesujące w okresie letnim i zimowym. Równie uniwersalne i niezależne od pory roku atrakcje oferują aquaparki i termy. Zima to oczywiście domena sportów związanych z szaleństwem na śniegu. Indywidualne wyprawy na stok z łatwością uzupełnimy rodzinnymi kuligami i wieczorami spędzonymi przy ognisku. Te sprawdzą się także w cieplejszych miesiącach i będą stanowiły idealne ukoronowania dnia spędzonego na pieszych wędrówkach. Ciekawą formą zwiedzania polskich gór są wycieczki rowerowe. Możemy skorzystać z własnych pojazdów lub też wybrać ofertę jednej z licznych wypożyczalni jednośladów. Jeśli nie czujemy się na siłach, to z pomocą przyjdą wypożyczalnie oferujące rowery elektryczne. 

Kiedy jechać, gdzie spać?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, okres największej aktywności turystycznej przypada na miesiące zimowe. Wyjazd na święta lub Sylwestra powinniśmy zacząć przygotowywać z dużym wyprzedzeniem - z pewnością nie uda nam się dokonać rezerwacji na kilka tygodni przed przyjazdem. Musimy również pamiętać, że w tym okresie miasto będzie zatłoczone, co oznacza nie tylko problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych i hoteli, ale też kolejki i tłok w pobliżu największych atrakcji. W zamian zyskujemy jednak gwar i możliwość cieszenia się niezwykłą atmosferą tej górskiej miejscowości. 

Rozsmakowanie się w klimacie gór wymaga odpowiedniego zakwaterowania. Najlepsze propozycje znajdziemy pod adresem https://apartamentyzakopane.pl. Lokalizacja w najbardziej reprezentacyjnej części miasta, komfortowe wyposażenie i dodatkowe udogodnienia w postaci choćby podziemnego parkingu to gwarancja udanego i niezapomnianego wypoczynku. Trudno przecież wyobrazić sobie lepsze ukoronowanie aktywnego dnia niż relaks w jacuzzi. Na chętnych czekają także strefy SPA i kompleksy saun. Komfort i rodzinna atmosfera spełnią oczekiwania najbardziej wymagających turystów.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ