Dobra brafitterka jest jak dobry ginekolog!

Data dodania: 2020-09-23

Wywiad z Barbarą Ceska-Szatkowską, dyplomowaną braffiterką, szkoleniowcem. Jej przygoda z bielizną zaczęła się 14 lat temu. Rozwijająca się pasja zaowocowała misją związaną z brafittingiem, a tym samym zwiększaniem świadomości u kobiet jak ważna jest dobrze dobrana bielizna. Bardzo duży nacisk w swojej pracy kładzie na aspekt zdrowotny w czym pomaga jej wykształcenie medyczno-psychologiczne. Swoją wiedzą służy nie tylko w butiku, ale także na różnego rodzaju spotkaniach organizowanych dla kobiet, gdzie dzielę się doświadczeniem w jaki sposób dobrze dobrany biustonosz pomaga nam dłużej zachować zdrowie i piękny wygląd.

 

Przez wiele lat pracowałaś jako pielęgniarka. Skąd pomysł na własny biznes?

Brafitting to profesjonalny dobór biustonosza do wielkości i kształtu naszego biustu. Czyli bardzo kobieca sprawa! To wiedza potrzebna każdej z nas. Dobra brafitterka jest jak dobry ginekolog lub zaufana kosmetyczka. To ktoś potrzebny nam w różnych etapach naszego życia.

 

Dlaczego odpowiedni dobór biustonosza jest tak ważny?

Chodzi o aspekt zdrowotny i aspekt estetyczny. Odpowiednio dobrany biustonosz prostuje naszą sylwetkę, odciąża kręgosłup, ułatwia przepływ limfy, zapobiega zastojom i tworzeniom się cyst w piersiach. A przecież każda z nas chce być zdrowa, prawda? Dobrze dobrany biustonosz to też uniesienie biustu, nadanie mu krągłości, wysmuklenie talii. Warto dodać, że idealna bielizna zapobiega powstawaniu tzw. trzeciej piersi oraz odkładaniu się tkanki biustu pod pachą lub na plecach. Dobrze dobrana bielizna, to dobrze leżące ubrania. Wydaje się, że coraz więcej kobiet zwraca uwagę nie tylko na swój wygląd zewnętrzny, ale również na to, co znajduje się pod spodem, czyli bieliznę.

 

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez kobiety przy zakupie biustonoszy? (np. za duże, za małe, zły fason, a może coś jeszcze innego?)

Zdecydowanie są to za duże obwody i za małe miski. Często, gdy mamy duży biust, próbujemy wielkość miseczki nadrobić większym obwodem. To ogromny błąd, którego nauczyły nas sieciówki! Dlatego dobry sklep z bielizną najłatwiej rozpoznać po dostępnej rozmiarówce np. 65J, 75G czy 95F.

Inny problem to źle dobrany fason biustonosza do układu, kształtu, kondycji i ciężaru naszego biustu. Ogólnie dobór odpowiedniego fasonu to wyższy poziom brafitterskiego wtajemniczenia :)

 

Jak sprawdzić czy biustonosz jest dobrze dobrany?

Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, najlepiej skorzystać z usług brafitterki. W naszym butiku Świat Biustonoszy w Bielsku-Białej sama usługa jest bezpłatna i niezobowiązująca do zakupu. Brafitting to nasza misja! Jednak w innych miejscach bywa ona odpłatna. Na własną rękę możemy pooglądać nagrania na YouTube lub przeczytać książkę o brafittingu. Do tego jednak potrzebujemy dużo czasu, ponieważ jeden artykuł czy jedno nagranie z telewizji śniadaniowej nie wyczerpuje takich tematów jak szeroki rozstaw, asymetria biustu, jego osłabiona tkanka, czy przemieszczenie się na plecy. My oczywiście polecamy pójście do profesjonalistki.

 

Co byś powiedziała kobietom, które krępują się tego, aby, bądź co bądź, obca kobieta pomagała im w doborze czegoś tak osobistego, jak biustonosz? Czy jest się czego bać?

Że naprawdę nie ma się czego bać! Dobra brafitterka potrafi złagodzić dyskomfort klientki. Potrafi mówić z sensem, jednocześnie trochę żartując. Jest cierpliwa, otwarta na sugestie i często pyta „Czy dobrze się Pani czuje?”. Wszystko tłumaczy, krok po kroku. W naszej pracy bardzo uważamy na słowa i nie oceniamy kobiecego ciała w kategoriach ładne lub brzydkie. Staramy się wytłumaczyć dlaczego Twój biust wygląda tak a nie inaczej. Często podkreślamy, że asymetria, opadnięcie piersi po schudnięciu czy karmieniu, owłosienie lub przebijające przez biustonosz sutki to normalne problemy wielu z nas. Na start z pewnością polecamy wybrać salon rekomendowany przez inne kobiety. Takie informacje znajdziemy na faceboooku, na forach internetowych dotyczących brafittingu lub z pomocą poczty pantoflowej. Bywa, że polecany nie jest cały salon, tylko konkretna brafitterka, która za się na rzeczy. Opinia to klucz do sukcesu! A z dobrą brafitterką nasze życie staje się łatwiejsze.

 

Jesteś także szkoleniowcem. Gdzie już szkoliłaś kobiety? Podobno za granicą?

Głównie Niemcy (Frankfur, Oberhausen, Bonn, Wiesbaden oraz Damsztat i Berlin) Od 6 marca będę gościła w Belgii, odwiedzę Andwerpie i  Brukselę, gdzie będę miała okazje spotkać się z tamtejszymi kobietami na warsztatach promujących zapobieganie nowotworom piersi oraz co należy robić, by nasz biust był długo zdrowy i piękny.

Odwiedź nas…
43-300 Bielsko-Biała
ul. Cechowa 14


Zastaniesz nas codziennie
od poniedziałku do piątku, od 10:00 – 18:00
oraz w sobotę od 10:00 – 14:00


Napisz….
E: [email protected]

Zadzwoń…
T: + 48 691 400 581

/artykuł sponsorowany/

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ