Krem do twarzy nawilżający tak, jak trzeba

Data dodania: 2020-06-18

Każda skóra traci wodę i każda potrzebuje nawilżania, dlatego krem do twarzy nawilżający musi być podstawą codziennej pielęgnacji. W drogeriach mamy do wyboru setki kremów, ale czy rzeczywiście wszystkie działają tak, jak obiecują ich nazwy? Jakie składniki kremu decydują o tym, że kosmetyk rzeczywiście dobrze nawilża skórę?

Czy tylko krem nawilżający nawilża skórę?

Z pewnością zaskoczeniem dla wielu będzie informacja, że w praktyce każdy rodzaj kremu nawilża skórę. Obojętnie czy mamy w rękach krem tłusty, półtłusty albo ten przeznaczony dla skóry wrażliwej, w każdym z nich znajdziemy jakieś substancje nawilżające, a ich ilość dostosowana jest do rodzaju skóry. Oczywiście najwięcej składników nawilżających zawiera krem do twarzy mocno nawilżający.

Producenci kosmetyków umieszczają substancje nawilżające w recepturach różnych produktów kosmetycznych, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z fatalnych konsekwencji, jakie niesie ze sobą odwodnienie skóry. Ta staje się cienka, traci swoją elastyczność i starzeje się w przyspieszonym tempie. Do tego wszystkiego dochodzi nieprzyjemne uczucie ściągania, a czasem nawet mrowienia. Krem do twarzy nawilżający skórę powinien zatem towarzyszyć nam cały czas.

Krem do twarzy mocno nawilżający z kwasem hialuronowym

Do najbardziej skutecznych kremów nawilżających należą te, w których recepturze znajduje się kwas hialuronowy. To substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, a aż połowa tego kwasu znajduje się w skórze właściwej i jest odpowiedzialna za prawidłowy poziom nawilżenia wszystkich jej warstw. Niestety wraz z upływem czasu organizm produkuje coraz mniej kwasu hialuronowego i trzeba go dostarczać z zewnątrz za pomocą kosmetyków, by skóra utrzymała swój młody wygląd jak najdłużej.

Krem do twarzy nawilżający skórę zawierający kwas hialuronowy skutecznie podnosi wilgotność skóry. Dzieje się tak dlatego, że jedna cząsteczka kwasu, która przeniknie przez wierzchnie warstwy naskórka do głębszych warstw skóry, jest w stanie zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody.

Inne składniki, które nawilżą skórę

Oprócz kwasu hialuronowego w kremach nawilżających warto szukać kolagenu, który odpowiedzialny jest za sprężystość i jędrność skóry, a jego hydrolizat zapobiega utracie wody. Skórę doskonale nawilżają kremy mające w swojej recepturze zarówno glicerynę, jak i wazelinę. Obie te substancje nawilżają skórę i zapobiegają odwodnieniu. Świetnie sprawdzają się też olejki roślinne, takie jak ten pozyskiwany z migdałów, olejek jojoba oraz masło shea.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: