5000 sztuk kombinezonów ochronnych od CH Sarni Stok

Data dodania: 2020-06-03

W środę, 3 czerwca 2020, do Bielskiego Pogotowia Ratunkowego trafiło 5000 sztuk kombinezonów ochronnych, które służyć będą ratownikom medycznym w codziennej pracy. Kombinezony przekazało CH Sarni Stok z Bielska-Białej.

- Epidemia koronawirusa wpłynęła i nadal wpływa na życie nas wszystkich, a na pierwszej linii walki z tą chorobą stoją lekarze i ratownicy medyczni, wszyscy pracownicy służby zdrowia. Chcemy jako CH Sarni Stok, wesprzeć ich w działaniach oraz chronić zdrowie – mówi Anna Waluś, dyrektor centrum handlowego. Kombinezony służyć będą nie tylko ratownikom, ale także mieszkańcom naszego miasta i regionu. - To nasz ukłon i podziękowanie za wysiłek, jaki ratownicy i pracownicy służby zdrowia wkładają w codzienną pracę dla nas wszystkich – dodaje Anna Waluś.

Kombinezony zostały uszyte specjalnie dla bielskiego pogotowia, spełniają normy ochronne: są jednorazowe i chronią przed kontaktem z wirusem. – Bardzo dziękujemy za tę pomoc. Codziennie wyjeżdżamy do zgłoszeń objętych ryzykiem zarażenia wirusem COVID-19, kombinezony chronią naszych pracowników, ale i pacjentów – mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej.

Przekazanie kombinezonów odbyło się w siedzibie Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej i gościli na nim Starosta Bielski Andrzej Płonka oraz Wiceprezydent Miasta Bielsko-Biała Przemysław Kamiński.

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ