Jakie są rodzaje latawców dla dzieci?

Data dodania: 2020-05-18

Idealna zabawka na jesienne lub wietrzne dni? Oczywiście latawiec! Dla dzieci jest to wspaniała rozrywka oraz doskonały pomysł na odpędzenie nudy. Początkowo jego puszczanie może przysporzyć nieco trudności, jednak przy odrobinie konsekwencji (i pod okiem dorosłego) w końcu uda się go utrzymać w powietrzu przez dłuższą chwilę, a może nawet wykonać proste sztuczki? Rodzi się tylko pytanie – jak wybrać idealne latawce dla dzieci?

Papierowy, jedno- lub dwulinkowy, a może skrzynkowy?

Rozpoczynając przygodę z latawcami, warto pokusić się o jego samodzielne wykonanie razem z dzieckiem. Nie ma w tym nic skomplikowanego, a radość dziecka bezcenna. Potrzebny będzie solidny stelaż, na którym spoczywać będzie cała konstrukcja oraz potężna dawka wyobraźni do jego ozdobienia. Być może papierowe latawce dla dzieci, takie jak https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Zabawki-ogrodowe_Latawce-344.html nie będą dokładne w sterowaniu, jednak do pierwszych ćwiczeń sprawdzą się doskonale!

Jeśli z jakiś przyczyn nie chcemy lub nie mamy możliwości zrobienia latawca z papieru, z pomocą przyjdzie oferta sklepów z zabawkami, wśród której znaleźć można modele jednolinkowe. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość w sterowaniu (dzięki czemu idealnie sprawdzą się na początku przygody) oraz duża różnorodność wzornicza i kolorystyczna. Tego typu latawce dla dzieci są wyposażone w stelaż, na który należy uważać, albowiem w przypadku silnego uderzenia o ziemię może się połamać.

Gdy malec osiągnie już pewną wiedzę, co do sposobu sterowania latawcem, można obdarować go modelem dwulinkowym. To, co jest charakterystyczne to brak stelaża, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na wzrost wytrzymałości i trwałości.

Ostatni rodzaj stanowią latawce dziecięce skrzynkowe. Charakteryzują się przestrzennym kształtem oraz sztywną konstrukcją. Przeznaczone dla dzieci od 6. do 8. roku życia.

 

Kupujemy latawiec dla dziecka – jaki wybrać na początek?

Rozpoczynając przygodę z puszczaniem latawca nie warto inwestować w drogi model. Istnieje bowiem wysokie prawdopodobieństwo, że zostanie szybko zniszczony, ponieważ mało wprawiona osoba nie będzie umiała nim dobrze sterować. Na początek doskonale sprawdzi się model jednolinkowy lub własnoręcznie wykonany z papieru. Dopiero wtedy, gdy malec opanuje jego obsługę, można zdecydować się na zakup dwulinkowego. Trzeba bowiem pamiętać, że sterowanie na dwie ręce jest znacznie trudniejsze, ale z drugiej strony pozwala na wykonanie ciekawszych tricków i akrobacji. Niezależnie od wybranego modelu, latawce dziecięce to pomysł na świetną zabawę. Pozwalają bowiem ćwiczyć koordynację ruchową i stanowią doskonałą rozrywkę podczas wietrznych dni. Co więcej, nie są drogie, a ich bogactwo stylistycznie przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: