Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

Data dodania: 2020-05-08

Krew każdego dnia potrzebna jest wielu osobom ciężko chorym i nie można jej zastąpić żadnym lekiem. Już w najbliższą sobotę 9 maja od 10:00 do 14:00 przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Uzupełni ona zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze codzienne życie i nawyki. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcają do oddawania krwi.

W sobotę 9 maja w godzinach od 10:00 do 14:00 na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała stanie specjalny ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi.

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca otrzymuje maseczkę, rękawiczki oraz długopis, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej.

Oddana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które  zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego.

Ambulans, w którym będzie można oddawać krew będzie oczekiwał na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała się przy al. Bohaterów Monte Cassino 421 w Bielsku-Białej 9 maja w godzinach 10:00-14:00. Akcja odbędzie się w ramach kampanii „Bliscy Krewni” organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.

Data:
2020-05-09
Rozpoczęcie:
10:00
Zakończenie:
14:00
Miejsce:
Bielsko-Biała, Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała, al. Bohater
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ