Krzesełko do karmienia, czyli malec przy wspólnym stole

Data dodania: 2020-05-06

Przychodzi taki czas, kiedy to dziecko zaczyna samodzielną naukę jedzenia. Zarówno ono, jak i rodzice chcą zadbać o to, aby czas przy posiłkach spędzać wspólnie, przy stole. To dlatego zwykle koło 6-8 miesiąca życia malucha, w domu pojawia się krzesełko do karmienia. Jak dobrać produkt, który będzie komfortowy nie tylko dla dziecka?

Uwzględnij potrzeby swoje i malucha

Krzesełko do karmienia wybierane jest przez większość rodziców, bo dzięki temu można wspólnie jeść posiłki przy jednym stole. Ponadto jest to produkt, który ułatwia naukę samodzielnego jedzenia przez dziecko, a dla rodziców stanowi uproszczenie czynności karmienia malucha. Dobrze dobrane krzesełko do karmienia służy nawet przez kilka lat, przydaje się ponadto nie tylko na czas podawania pociesze posiłku.

6-8 miesiąc życia dziecka to czas, kiedy to w jego diecie pojawiają się pierwsze stałe posiłki. Są to ramy umowne, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb malucha. Znaczenie ma także, czy pociecha umie już siedzieć i utrzymać taką pozycję w krzesełku. Jeśli tak, to najlepszy moment, by jedzenie odbywało się w specjalnym krzesełku do karmienia.

Najważniejsze elementy podczas wybierania krzesełka do karmienia

Krzesełko, w którym będzie się odbywać karmienie dziecka, musi być stabilne i odpowiednio wyważone, aby maluch nie przewrócił się wraz z nim, nawet wierzgając. Poleca się wybór krzesełek o dość szerokich siedziskach, dodatkowo wyłożonych miękkim materiałem, by dziecko miało swobodę ruchów, poza tym było mu wygodnie podczas siedzenia.

Jakość wykonania widziana jest w materiałach, które zostały wykorzystane do produkcji krzesełka. Te cechy potwierdzać będą także stosowny certyfikaty. Surowce muszą być w pełni bezpieczne dla dziecka. Na takie można liczyć, wybierając ofertę ze sklepu Wozki-Foteliki.pl. Jeszcze lepiej, jeśli są one ekologiczne, czyli nadające się do późniejszego recyklingu.

W konstrukcji krzesełka do karmienia trzeba zwracać uwagę na to, czy maluch ma odpowiednie podparcie dla pleców i łopatek. Blat, na którym będą ustawione naczynia z jedzeniem i kubek z napojem, musi być stosunkowo szeroki. Dobrze również, aby miał wgłębienie przeznaczone na kubeczek, a na obrzeżach był nieco wyższy, co uniemożliwi strącenie miseczki czy talerzyka.

Dodatkowe funkcjonalności

Rodzice mogą wybierać pośród krzesełek do karmienia, które zostają zaopatrzone w dodatkowe funkcjonalności. Pośród nich wymienia się tak skonstruowany blat, aby dziecko mogło na nim wygodnie rysować, a nie tylko spożywać posiłki w porze karmienia. Jeśli dodatkowo taki blat jest łatwy do zdemontowania, krzesełko będzie można przysunąć bezpośrednio do stołu, by już nieco większy maluch, który lepiej radzi sobie z jedzeniem, miał szansę jeść na blacie stołu.

Sprawdzają się krzesełka, które rosną razem z dziećmi. Takie konstrukcje mogą posłużyć nawet do 10. roku życia. Mają zwykle regulowaną wysokość siedziska, ale i oparcia, również dopasować można głębokość siedziska.

Model dopasowany do metrażu mieszkania

Składane krzesełka do karmienia są wygodne w użytkowaniu. Zwykle lekkie, posiadające dodatkowe kółka, aby łatwo było je przesuwać nawet z dzieckiem siedzącym w krzesełku. To idealne rozwiązanie do małych mieszkań. W tych większych, których przestrzeń nie jest mocno ograniczona, można postawić na stałe konstrukcje, na przykład wykonane z drewna.

Zwróćmy uwagę na wszystkie z powyższych elementów. Dzięki temu, jako rodzice, zapewnimy sobie wygodę karmienia malucha, ale i jemu zagwarantujemy komfort spożywania posiłków oraz nauki samodzielnego jedzenia.

 

 

 

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ