Dieta pudełkowa - czy warto jej spróbować?

Data dodania: 2020-03-20

Właściwa dieta, odpowiednia ilość aktywności fizycznej i redukowanie stresu jak tylko się da to jedne z największych wyzwań współczesności dla niemal każdego z nas. Żyjąc szybko łatwo jest zapominać o jedzeniu lub spożywać niewłaściwe, wysoko przetworzone produkty, które nie ułatwiają, a wręcz utrudniają nam utrzymanie prawidłowej wagi, poziomu energii czy po prostu chęci do życia. Aby to zmienić, warto spróbować swoich sił z dietą pudełkową - codziennym świeżym zestawem posiłków, który ktoś przygotuje specjalnie dla nas.

 

  1. Czym jest dieta pudełkowa
  2. Zalety diety pudełkowej
  3. Kiedy warto spróbować diety pudełkowej?
  4. Gdzie zamawiać posiłki?

 

Czym jest dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to nic innego, jak catering, który przyjeżdża do nas każdego ranka z posiłkami na cały dzień lub kilka dni. Od zwykłej oferty cateringu różni się tym, że plan żywieniowy oferowany przez dostawcę zakłada tylko i wyłącznie zdrowe posiłki, o wybranej przez nas kaloryczności. Najważniejszym założeniem diety pudełkowej jest dostarczenie świeżego, zdrowego i pełnowartościowego jedzenia na cały dzień tak, abyśmy nie musieli już nic samodzielnie gotować ani kupować jedzenia do przygotowania. Głównym celem tego sposobu odżywiania jest w większości utrata wagi, jednak możemy wybrać również inne plany, jeżeli upatrzony dostawca takie oferuje.

 

Zalety diety pudełkowej

Najważniejszą zaletą diety pudełkowej jest to, że ktoś za nas pilnuje kaloryczności naszego jedzenia. O ile więc nie podjadamy pomiędzy posiłkami, mamy realną szansę na utratę zbędnych kilogramów dużo mniejszym wysiłkiem, niż gdybyśmy musieli sami wymyślać sobie posiłki i jeszcze pilnować, ile kalorii nam dostarczają. Drugim dużym plusem jest oczywiście brak konieczności gotowania, co będzie szczególnie użyteczne dla osób, które po prostu nie umieją lub nie lubią samodzielnie przygotowywać swoich posiłków. Ponieważ zakupy również są niejako robione za nas, nie musimy także martwić się o kupowanie żywności na własną rękę - wszystko dostajemy gotowe. Zdrowe, pełne energii diety pudełkowe pozwalają również na spełnianie innych celów, jak na przykład przyrost masy mięśniowej czy odpoczynek od codziennego, ciężkiego stylu odżywiania. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://apetite.pl/zdrowe-boxy/.

 

Kiedy warto spróbować diety pudełkowej?

Jeżeli nie mamy czasu, chęci lub zacięcia do samodzielnego gotowania, a chcemy zacząć żyć zdrowiej, zdecydowanie warto spróbować diety pudełkowej. Już zaledwie miesiąc czy dwa żywienia się w taki sposób może pokazać nam kierunek, w którym powinniśmy podążać w kwestii naszych nawyków w kuchni, jeżeli chcemy lepiej wyglądać. Inną sytuacją, w których dieta w pudełkach może nam pomóc jest moment, gdy chcemy zrobić coś ze swoją sylwetką, ale nie mamy w pobliżu żadnego dobrego dietetyka lub jest on dla nas zbyt drogi. Wtedy również lepiej jest oddać przygotowywanie naszego jedzenia zespołowi profesjonalistów, niż kombinować na własną rękę - szczególnie, gdy nie mamy na ten temat wiedzy.

 

Gdzie zamawiać posiłki?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się i chcemy spróbować diety pudełkowej, powinniśmy przede wszystkim wybrać dobry catering, który nam ją dostarczy. Warto poczytać opinie w internecie, zanim zdecydujemy się na pierwsze zamówienie. Wiele firm specjalizujących się w takiej formie dostarczania jedzenia ma również w ofercie przykładowy dzień lub kilka dni, które możemy wykupić celem przetestowania usługi. Zwykle taki "pakiet startowy" jest trochę tańszy i pozwala nam sprawdzić, czy menu danego miejsca będzie nam odpowiadało.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ