Klocki magnetyczne dla dzieci - sposób na rozwinięcie wyobraźni

Data dodania: 2020-02-21

Klocki magnetyczne dla dzieci nie tylko bawią, ale również pozytywnie wpływają na rozwój małolatów. Badania pokazują, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób na kształtowanie wyobraźni i kreatywności najmłodszych dzieci. Dlatego rodzice powinni kupować swoim pociechom edukacyjne zabawki, w tym właśnie klocki magnetyczne. Jakie są ich zalety i dlaczego warto w nie zainwestować?

  1. Dlaczego klocki magnetyczne tak dobrze wpływają na rozwój dziecka?
  2. Na co zwrócić uwagę przy kupnie klocków magnetycznych?

Dlaczego klocki magnetyczne tak dobrze wpływają na rozwój dziecka?

Małe dzieci nie potrafią jeszcze myśleć abstrakcyjnie. Uczą się tego między innymi w procesie zabawy. Klocki magnetyczne wspomagają rozwój kreatywności i wyobraźni. Poszczególne elementy są wyposażone w małe magnesy, które można łączyć na wiele różnych sposobów. Dzięki temu dziecko uczy się budować różne konstrukcje. Łącząc elementy w różnych konfiguracjach przełamuje własne schematy i cały czas odkrywa nowe możliwości. Dodatkowo maluchy sprawdzają, które części magnesu się odpychają, a które przyciągają. Są to jedne z najbardziej podstawowych praw fizyki. Z klocków można budować proste konstrukcje lub bardziej zaawansowane trójwymiarowe budowle bądź figury geometryczne. A to znowu pozwala maluchom poznawać i nazywać nowe kształty. Zestawy klocków są bardzo kolorowe, co również stanowi atut tej zabawki. Zapamiętując nazwy poszczególnych kolorów, dzieci ćwiczą pamięć. Klocki magnetyczne sprawdzą się zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców. Często nowe zestawy stają się ulubioną zabawką, a to pomaga dziecku w ćwiczeniu przestrzennego myślenia. 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie klocków magnetycznych?

Kupując zabawki dla swoich pociech, rodzice powinni pamiętać o jednej podstawowej rzeczy. Każda zabawka musi być dopasowana do wieku dziecka. Na opakowania producenci zaznaczają przedziały wiekowe. Można się tym kierować podczas kupowania prezentów. Jeśli chcemy kupić klocki magnetyczne dzieci, to również zwróćmy na to uwagę. Najmłodsze dzieci nie powinny bawić się zestawami z bardzo małymi elementami, ponieważ zwyczajnie mogą je połknąć. Kolejne ważne kwestie to: jakoś klocków oraz siła, z jaką magnes łączy poszczególne części. Jeśli magnes słabo działa, to może to utrudnić zabawę, ponieważ misterne konstrukcje bardzo szybko się rozpadną. Każda zabawka powinna posiadać atesty bezpieczeństwa. Najlepsze zestawy klocków można znaleźć pod następującym linkiem: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Klocki_Magnetyczne-9070.html

 

 

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: