MAMA Z PASJĄ: Dziecko! Masażystką z takimi chudymi rączkami?!

Data dodania: 2020-01-20

Rozmowa z Joanną Czysz, mamą 13 letniej Alicji i 23 letniej Justyny, masażystką roku woj. śląskiego wg. plebiscytu Dziennika Zachodniego, właścicielką gabinetu Najlepszy Masaż w Mieście.

Czym zajmowałaś się przed masażem?

Zawsze chciałam być masażystką, ale moja mama stwierdziła: "Dziecko! Masażystką z takimi chudymi rączkami?" Zrobiłam więc szkołę krawiecką, ale ta skutecznie zniechęciła mnie do szycia. Udało mi się więc dostać pracę w uzdrowisku, gdzie zaczynałam w laboratorium analitycznym. Szybko jednak przeszłam na dział z zabiegami dla pacjentów. Praca z nimi tak mi się spodobała, że ukończyłam 2 letnią szkołę masażu, a później specjalistę fizjoterapii.

Od ilu lat już masujesz?

Masuję ponad 20 lat. Praktykowałam z dziećmi niepełnosprawnymi, z osobami po udarach i wylewach na oddziale neurologii, zrobiłam ogromną ilość kursów i szkoleń. Jako jedna z nielicznych, masuję kobiety w ciąży i próbuję walczyć ze stereotypem, że ciąża nie jest przeciwskazaniem do masażu, a wręcz masaż jest zaleceniem w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, w obrzękach nóg, itp. w czasie ciąży.

 

Joanna została zaproszona do Radia Zet jako eskpert z dziedziny masażu. Na zdjęciu z Romkiem Kłosowskim.

 

Skąd decyzja pójścia na swoje?

Proza życia czyli niskie zarobki w uzdrowisku sprawiły, że zaczęłam myśleć o tym, by zrobić dla siebie coś więcej. 10 lat temu otworzyłam swój pierwszy gabinet i pierwsze 2 lata pracowałam na dwa etaty. To były czasy, gdy prywatne gabinety nie były jeszcze tak popularne, pacjenci woleli czekać na zabiegi z NFZ nawet po pół roku, a o usługach mobilnych nawet nie chcieli słyszeć, bo kojarzyło się to z czymś zbędnie luksusowym. Po dwóch latach pracy na dwa etaty, mój mąż nieco się zbuntował i stwierdził, że muszę wybrać uzdrowisko lub gabinet, bo przecież całe życie nie można tak pracować. I w tym momencie, w moim życiu pojawił się anioł w postaci mojej klientki, która mieszkała w Warszawie i stwierdziła zgodnie ze swoim mężem, że żałują, że nie mają mnie tam na stałe.

Przeniosłaś się do Warszawy?

Jako, że w Warszawie od dawna planowałam zrobić kolejne szkolenie, to zamiast na szkolenie, pojechałam pomasować właśnie tych klientów oraz ich rodzinę i przyjaciół. Wieść o mnie w stolicy tak szybko się rozeszła, że chętnych przybywało w błyskawicznym tempie :) Po miesiącu zamknęłam gabinet w Bielsku-Białej i zaczęłam pracę tylko w Warszawie (w systemie 2 tygodnie pracy w Warszawie, 2 tygodnie odpoczynku w B-B). W sierpniu tego roku minęło 8 lat mojej pracy tam.

Z tego co słyszałam, masujesz sporo znanych osób J ?

Zdobyte doświadczenie zaowocowało tym, że jestem konsultantem d.s. masażu w reklamach, serialach, scenariuszach filmowych oraz w fabułach kinowych (min. uczyłam Agnieszkę Grochowską do roli masażystki w filmie "Obce niebo". Agnieszkę również masowałam przez całą jej drugą ciążę). Jest mi niezmiernie miło, że z moich usług zadowoleni są znani i lubiani jak np. Magda Mołek, Anna Guzik, Paulina Holtz, Joanna Kurowska czy Grzegorz Halama.

Ale teraz masz już swój gabinet na stałe w Bielsku-Białej?

Od roku ponownie otworzyłam gabinet w Bielsku-Białej. Najmilsze było to, że moi klienci sprzed 8 lat, cały czas czekali na mnie, a do Warszawy jeżdżę teraz co 6 tygodni.

Jakie masaże oferujesz i dla kogo?

Zajmuję się przede wszystkim masażem kobiet w ciąży. Pomagam przy bólach kręgosłupa, nerwobólach, obrzękach i innych dolegliwościach występujących w ciąży. Zajmuję się również kinesiotapingiem w ciąży, ginekologii i położnictwie. Zrelaksowana i uwolniona od bólu mama, to szczęśliwy dzidziuś. Oprócz tego wykonuję również masaż leczniczy kręgosłupa, staram się by była to głęboka relaksacja, ale równocześnie uwalniam plecy od napięć. Wykonuję masaż powięziowy, masaże antycellulitowe bańką chińską, masaż rozluźniający mięśnie głowy i twarzy. Stosuję kinesiotaping medyczny w różnych dolegliwościach bólowych oraz urazach. Przedział wiekowy moich klientów jest ogromny, od niemowlaków, po najstarszą moją klientkę, która ma 101 lat! Oferuję również masaż z dojazdem do domu, na szczęście Bielsko-Biała przez ostatnie lata otworzyło się na usługi mobilne i wiele osób korzysta z tej formy masażu.

Często wspominasz, że nie chodzisz do pracy, tylko na spotkania towarzyskie z bliskimi osobami.

Tak, bo masaż jest moją prawdziwą pasją, czymś co uwielbiam ponad wszystko i nie wyobrażam sobie robić w życiu nic innego. Jestem totalną szczęściarą, ponieważ nie znam tego uczucia, że ktoś narzeka, że znów poniedziałek. Klienci to dla mnie bliskie osoby, którym pomagam przez masaż. I zawsze, za każdym razem bez wyjątku, masuję tak, jakbym chciała sama być pomasowana.

Najlepszy masaż w mieście - Gabinet masażu stacjonarnego oraz mobilnego Joanna Czysz

Bielsko-Biała, Cieszyńska 132 | Tel. 725 288 266 | http://joannaczysz.pl

www.facebook.com/najlepszy.masaz.w.miescie.bb

Rezerwacja on-line: https://www.moment.pl/najlepszy-masaz-w-miescie

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ