Reksio zaklina śnieg

Data dodania: 2020-01-03

Reksiaki czekają niecierpliwie na rozpoczęcie kolejnych zawodów Pucharu Reksia, czekają też na śnieg, aby rozpocząć treningi na Dębowcu. Pogoda na razie szusom na bielskim stoku nie sprzyja. Ale do tego jesteśmy już przyzwyczajeni. Po ciepłym początku zimy zwykle przychodzi śnieżne ochłodzenie i zawody przebiegają w prawdziwie zimowej aurze. Reksio zaklina już dla nas śnieg więc możemy być spokojni i przebieg nadchodzących zawodów. 

Na uczestników bielskiej edycji Pucharu, która odbędzie się 02.02.2020 roku na Stoku Dębowca, czeka 400 numerów startowych. Podobnie w przypadku zawodów w Białce Tatrzańskiej na Stoku Bania, które planowane są na 15.03.2020. Trwają zapisy. Liczba numerów startowych jest ograniczona. Zwykle w dniu zawodów nie ma już wolnych numerów, dlatego zalecana jest rejestracja wcześniej, przy pomocy strony internetowej Pucharu Reksia.

Od ośmiu lat najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa ścigają się na dwóch trasach. Krótszej dla początkujących, dłuższej dla bardziej zaawansowanych zawodników. Zawodnicy podzieleni są według grup wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta.  W każdej z grup zwycięzcy zostaną nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi. Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajmie w zawodach, otrzyma pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy, torbę ekologiczną z wizerunkiem Reksia,  oraz upominki.

Łatwość dojazdu, dogodne parkingi, infrastruktura towarzysząca zawodom ściągają rok rocznie na Dębowiec rzesze kibiców. Szacuje się, że około 2500-3000 widzów na żywo kibicuje młodym narciarzom. Podobnie dzieje się w Białce Tatrzańskiej, gdzie dodatkowo kibiców i zawodników zachęca bogata infrastruktura hotelowo-gastronomiczna tego urokliwego miejsca. Szacuje się, że do tej pory, w Pucharze Reksia wzięło udział ponad 3200 zawodników, a na żywo kibicowało ich zmaganiom ponad 20.000 widzów!

Puchar Reksia to impreza w założeniu propagująca sporty zimowe, integrację społeczności narciarskiej, ideę fair play oraz hartowanie sportowego ducha najmłodszych. Zawody odbywają się pod patronatem Pana Jarosława Klimaszewskiego Prezydenta Miasta Bielska-Białej, który w zeszłym roku zrobił Reksiakom niespodziankę wykonując inauguracyjny zjazd z Dębowca w stroju Reksia. Imprezie patronuje Pan Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Pani Helena Filek-Marszałek, założycielka Fundacji Reksia imienia Heleny i Lechosława  Marszałków. 

Ważnym partnerem, bez którego Puchar Reksia nie odbywałby się z takim rozmachem, jest Miasto Bielsko-Biała oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski i jego życzliwi przedstawiciele, dzięki którym organizacja zawodów przebiega szybko i bezproblemowo.

Informacje organizacyjne:

Terminy zawodów:

  • Stok Dębowiec w Bielsku-Białej: 2.02.2020r.
  • Stok przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej: 15.03.2020r
  • Regulamin i zapisy: www.pucharreksia.pl

Data:
2020-02-02
Rozpoczęcie:
Miejsce:
Bielsko-Biała, Stok Dębowca
Wstęp:
Dzieci: Info u organizatora
Podziel się na:

Najpopularniejsze: