Harcerze niosą wcześniakom betlejemskie Światełko Pokoju

Data dodania: 2020-01-02

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Oddział Patologii Noworodka Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, odwiedzili wyjątkowi goście. Mali harcerze przynieśli Światło Pokoju z Betlejem oraz upominki dla małych pacjentow (głównie środki pielęgnacyjne).

Była to też okazja, aby pokazać harcerzom jak wygląda oddział intensywnej opieki, gdzie leczone są bardzo chore malutkie dzieci, wcześniaki. "Byłam naprawdę wzruszona tym spotkaniem. Wszelkie działa niosące ideę pokoju i pojednania są mi szczególnie bliskie." - informuje nasz portal Malwina Okrzesik - konsultantka laktacyjna. 

Tak o idei piszą na swojej stronie Harcerze:

"W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami".

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ