Marchewkowa rudość, czy miedziane refleksy?

Data dodania: 2019-11-20

Farby do włosów coraz częściej nas zaskakują. Jeżeli marzymy o rudych włosach i jesteśmy zdecydowane na taką stylizację, to problemy zaczynają się już przy wyborze koloru. Marchewkowy rudy czy naturalny rudy, a może intensywny rudy lub miedziany? Wybór nie jest prosty i w zasadzie nie wiadomo, co będzie dla nas najlepsze, a przecież trzeba jeszcze zdecydować, czy kolor ma zaistnieć na całych włosach, czy tylko jako refleksy. Jaka farba do włosów i stylizacja będą najodpowiedniejsze?

 

Zanim zaczniesz wybierać kolor, musisz wiedzieć, że koloryzacja to ogromne obciążenie dla włosów. Tradycyjne farby do włosów z amoniakiem jako nośnikiem pigmentu nie dość, że bardzo głęboko ingerują w strukturę włosów, to jeszcze mogą być przyczyną wielu podrażnień i reakcji alergicznych. Lepszym wyborem jest farba do włosów bez amoniaku, gdzie składnikiem aktywnym jest monoetyloamina – związek chemiczny znacznie bezpieczniejszy dla włosów i skóry głowy. Farby bez amoniaku są niemal bezzapachowe, a więc nie wpływają drażniąco na układ oddechowy. Teraz, gdy już wybrałaś rodzaj farby, trzeba zastanowić się nad kolorem.

Czy rude włosy pasują każdemu?

Na świecie tylko około 2% ludzi posiada naturalnie rude włosy. Zatem większość osób o rudych włosach, które widzimy wokół siebie, po prostu je farbuje. Rudy odcień włosów trzeba jednak precyzyjnie dobrać do karnacji, bo wymarzony kolor wcale nie musi być odpowiedni dla naszej cery.

Rude włosy najbardziej pasują osobom o jasnej, a nawet mlecznej cerze. Nie ma się co dziwić, bo ci, którzy mają naturalne włosy w tym kolorze, w zasadzie zawsze taką mają . Trzeba też wiedzieć, że osoby z wyraźnymi zmianami trądzikowymi na twarzy od razu powinny zrezygnować z marzeń o rudych włosach, bo te jak żadne inne wręcz podkreślają wszystkie niedoskonałości cery.

Na rude odcienie włosów powinny zatem decydować się panie o jasnej cerze. Dla nich odpowiednie będą wszelkie miedziane i truskawkowe odcienie wpadające lekko w blond.

Osoby o śniadej karnacji muszą wybierać ciemniejsze rudości, bo wówczas efekt będzie naturalny. Dla nich najlepszymi odcieniami będzie kasztan lub mahoń.

Marchewkowa farba do włosów – kolor podstawowy czy refleksy?

Każda odmiana rudego koloru zastosowana jak jedyny kolor na całych włosach stworzy fryzurę bardzo odważną i wyrazistą. Panie decydujące się na taką stylizację muszą mieć świadomość, że to fryzura rzucająca się w oczy, więc będą ściągały na siebie więcej spojrzeń. Nie każdy dobrze czuje się w takiej roli.

Być może lepszym rozwiązaniem, które świetnie ożywia bazowy kolor włosów, są miedziane refleksy. Taka stylizacja wygląda bardzo naturalnie i nadaje włosom sporo świeżości.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: