Puste miejsca – wernisaż wystawy fotografii Kamila Bachmińskiego

Data dodania: 2019-11-07

20 listopada o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii na Piętrze na wernisaż fotografii Kamila Bachmińskiego – nastrojowe spotkanie z pracami dokumentującymi tytułowe „puste miejsca”. Atrakcją wydarzenia będzie krótki koncert muzyki etnicznej w wykonaniu  zespołu Axis Lab.


Autor zdjęć celebruje w swoich fotografiach introwersję, głosi śmiałą pochwałę samotności jako stanu pożądanego. Z rozmysłem odwraca się plecami do ludzi, wyczekuje na dogodny moment by udokumentować nawet najbardziej ruchliwe ulice jako „puste miejsca". Częściej jeszcze porusza się po obrzeżach cywilizacji, wśród polnych ścieżek, gdzie ludzka sylwetka pojawia się co najwyżej jako niepokojący sztafaż. Przewrotnie, nieobecność człowieka zamienia te fotografie w katalog ludzkich śladów, dziennik Robinsona odkrywającego na plaży odcisk stopy Piętaszka.

Kamil Bachmiński — kaligraf, iluminator, malarz, grafik komputerowy i nauczyciel akademicki. Prawie od samego początku swojej kariery zawodowej utrzymuje się wyłącznie z pracy twórczej (i dydaktycznej), co uważa za powód do dumy. Fotografią zajmuje się od lat 90., choć zawsze na marginesie innych zajęć. Po krótkim zachłyśnięciu się cyfrową rewolucją, z ulgą powrócił do fotografii tradycyjnej — wszystkie zdjęcia, które można zobaczyć na wystawie powstały na błonie światłoczułej, przy użyciu mało- i średnioobrazkowych aparatów. Wydruki wykonano z zeskanowanych negatywów.

Oprawą muzyczną wydarzenia będzie krótki koncert muzyki etnicznej w wykonaniu  zespołu Axis Lab w skład którego wchodzą: Marcin Szendoł, Paweł Fejkisz, Michał Walczyński.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Data:
2019-11-20
Rozpoczęcie:
17:00
Miejsce:
Bielsko-Biała, Galeria Na Piętrze Domu Kultury im. Wiktorii Kubi
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze: