Domowe EKO-solucje

Data dodania: 2019-11-04

W dniu 23.11.2019 fundacja MamGrono organizuje  dla mieszkańców  Cieszyna i okolic wydarzenie pod  nazwą „Domowe EKO-solucje”.

Ma ono  na celu zaprezentować różne formy i sposoby dbania o ekologię i stan środowiska poczynając już od naszych gospodarstw domowych tak, aby każdy zaczął zmianę od siebie poprzez zmianę swoich zachowań i nawyków. Zaprosiliśmy różnych ekspertów, którzy przez cały dzień będą prowadzić  wykłady, warsztaty i prelekcje. Ekspert z programu „Czyste Powietrze” w sposób przejrzysty przedstawi korzyści wynikające z programu – zarówno dla środowiska jak i dla rodzinnych budżetów. W naszym mieście czy okolicznych wsiach jest wiele zabudowań jednorodzinnych, które wymagają zmian w zakresie ogrzewania, więc edukacja w tym zakresie jest bardzo potrzebna.

Wystąpienie eksperta z Czystego Powietrza poprzedzi prelegentka z Ustrońskiego Alarmu Smogowego, która opowie o problemie smogu na naszym terenie. Z innych ważnych tematów jakie chcemy poruszyć jest optymalizacja i planowanie posiłków, tak aby dokonywać rozsądnych zakupów i nie marnować jedzenia. Jak wiemy ze statystyk, bardzo dużo żywności ląduje w koszach na śmieci, ponieważ Polacy kupują za dużo – często właśnie ze względu na brak planu czy pomysłu jak zorganizować domowe żywienie oraz budżet na tą część wydatków. Na spotkaniu będzie również założycielka cieszyńskiej Kooperatywy Spożywczej i opowie  na czym polega jej działanie i jak można dołączyć do wspólnych zakupów. Również planujemy wystąpienie jednej z naszych członkiń fundacji nt. rozwiązań ekologicznych i ekonomicznych jakie można zastosować kiedy w domu pojawia się dziecko.

Ponadto zorganizujemy warsztaty z tworzenia ekologicznych kosmetyków czy chemii domowej oraz przybliżymy tematykę ZERO WASTE, czyli jak produkować mniej śmieci w gospodarstwie domowym. Uczestnikom będziemy rozdawać torby na zakupy wielokrotnego użytku, woreczki na owoce i warzywa  oraz mini poradnik  – jak być ekologicznym w domu, jaki zamierzamy wydać wspólnie z partnerami, gdzie znajdzie się m.in. kompendium wiedzy, która zostanie przekazana podczas tego wydarzenia.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formie zapisów na stronie FB Fundacji oraz pod nr telefonu 666017374.

Data:
2019-11-23
Rozpoczęcie:
09:00
Zakończenie:
16:00
Miejsce:
Cieszyn, Zamek Cieszyn, ul. Zamkowa 3 a,b,c
Wstęp:
Dorośli: 10zł /
Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ