Pikowany Velvet - co warto wiedzieć?

Data dodania: 2019-10-24

Pikowany velvet to bardzo ciekawy materiał. Wyróżnia się on bardzo wysoką jakością i wytrzymałością. Jest on stosowany w wielu przypadkach, jednak przede wszystkim można go wykorzystać do produkowania produktów dziecięcych. Materiał ten jest zbudowany z trzech warstw: filzeliny, ociepliny i tkaniny velvet. 

Do czego można zastosować pikowany velvet?

Jeżeli chodzi o  produkty dla dzieci, z materiału tego można wykonać otulacze, kołderki oraz poduszki, narzuty, kocyki, maty do zabaw i ochraniacze do łóżeczka. Ponadto pikowany velvet służy także do produkowania różnych zabawek, szczególnie dla najmłodszych. Bardzo popularne są mięciutkie przytulanki wykonane z tego materiału, które ułatwiają zasypianie i uspokajają. 

Warto zaznaczyć, że oprócz klasycznego pikowanego velvetu, można znaleźć produkty o nietypowym wzorze np. a symbolami serduszek, chmurek, gwiazdek, czy samochodów. Dzięki temu rodzice chętniej je wybierają.

Zalety velvetu pikowanego

Pikowany velvet posiada wiele zalet. Przede wszystkim warto podkreślić, że jest on bardzo wytrzymały i dobry jakościowo. Nie ma obawy, że po kilku praniach ulegnie zniszczeniu. Ponadto jest on bardzo delikatny i prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Produkty wykonane z pikowanego velvetu są też niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Aby pozbyć się wszelkich plam czy zabrudzeń, wystarczy delikatna pielęgnacja. Produkty można także bez obawy prać w pralce z innymi tkaninami. 

Niezaprzeczalną zaletą velvetu pikowanego jest miękkość. Jest to cecha, którą można przywołać w pierwszej kolejności, ponieważ najbardziej kojarzy się z produktami wykonanymi z tego materiału. Pikowany velvet jest bardzo miły w dotyku, gładki, delikatny i przyjemny. Tkanina jest dość cienka, co dodaje wrażenia lekkości. Małe dzieci bardzo lubią jej kontakt ze swoją skórą. Jest to dla nich komfortowe i przyjemne. 

Kolejną zaletą jest struktura. Materiał jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. W dotyku jest on zbliżony do prawdziwego aksamitu. Jednak z drugiej strony przypomina też tkaninę pluszową. Plusem są także walory wizualne. Dzięki niemu można tworzyć niepowtarzalne dekoracje i wzory. Wygląda on bardzo elegancko i subtelnie. Warto go wykorzystać podczas urządzania pokoików dziecięcych. Jednak wbrew pozorom, nie można go ograniczać tylko do pokoju dziecięcego. Odpowiednio dobry świetnie będzie uzupełniał także inne wnętrza. Velvet pikowany pozwala na całkowite odmienienie wyglądu pomieszczeń, można np. obłożyć nim meble, aby zyskały nowe życie. 

Jak wspomniano wcześniej pielęgnacja produktów wykonanych z velvetu pikowanego jest bardzo prosta. Aby pozbyć się widocznych zabrudzeń, wystarczy tylko przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką. Nie ma też problemu z usunięciem okruszków i innych drobinek. Materiał można też poodkurzać. 

Podsumowując można powiedzieć, że velvet pikowany to bardzo ciekawa i praktyczna tkanina. Jest ona przyjemna w dotyku, mięciutka, a także atrakcyjna wizualnie. Przede wszystkim jest wykorzystywana do produkcji różnych produktów dla dzieci, jednak nie jest to jej jedyne zastosowanie. Materiał można bardzo łatwo utrzymać w czystości i dobrym stanie. Sprawdza się on przez długi czas, jest wytrzymały i dość mocny. Warto wykorzystać go podczas urządzania i odnawiania wnętrz. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani tkaninami dla dzieci w stylu Pikowanego Velvetu, zapraszamy na stronę naszego Partnera: Dress-Code.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: