Monika Jaskólska spotyka się z młodzieżą

Data dodania: 2019-10-19

Od początku 2019 roku swoją działalność rozpoczęła fundacja Moniki Jaskólskiej. Po akcjach Nie Wypada Nie Pomagać i Bielsko-Biała dla Toma Hanksa przyszedł czas, w którym poczuła, że chce jeszcze bardziej pomagać dzieciom z chorobami psychiatrycznymi i nie tylko. Od pewnego czasu organizuje także działania profilaktyczne polegające na spotkaniach z młodzieżą szkół podstawowych i średnich.

Spotkaniom towarzyszy hasło przewodnie: „Zamiast instalować kolejne aplikacje, buduj zdrowe relacje”. Jak informuje Monika:

Poruszane są tematy uzależnienia od Internetu, które prowadzi do stanów depresyjnych, a nawet prób samobójczych. Mówimy o tym jak ważny jest człowiek, o relacjach rodzinnych i z rówieśnikami. Tak naprawdę, tylko w świecie rzeczywistym możemy dowiedzieć się kim jest i z czym boryka się nasz przyjaciel.

W Dniu Nauczyciela, 14 października 2019, mogła się o tym przekonać młodzież z klas 5 do 8 szkoły podstawowej nr 23 w Bielsku-Białej. Jak donosi naszemu portalowi Katarzyna Fidyt, Przewodnicząca Rady Rodziców, która była obecna podczas spotkań:

Spotkanie odbyło się w luźnej atmosferze. Jednak to, o czym mówiła prelegentka trafiało do uczniów, którzy czynnie uczestniczyli w zajęciach.

Fundacja Moniki Jaskólskiej chce także pomagać kobietom, które są ofiarami przemocy domowej, zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. W tym celu podejmuje współprace z innymi fundacjami.

Monika jest otwarta na współpracę z placówkami oświatowymi w całej Polsce. Aby zaprosić prelegentkę, wystarczy się z nią skontaktować przez Facebooka: https://www.facebook.com/NIEwypadaNIEpomagac/  

Podziel się na:

Najpopularniejsze: