Na początku trzeba mieć odwagę, szerokie horyzonty i wiarę w ludzi! - mówi Sylwia Grzebień - Perła Podbeskidzia 2019

Data dodania: 2019-09-30

W sobotę, 29.09.2019 po raz 9. wybrano Perłę Podbeskidzia. Została nią Sywia Grzebień z Rudnika w gminie Hężlach, która zasłynęła z uratowania szkoły podstawowej, zlikwidowanej w 1999 roku w wyniku reformy oświaty.

"Uratowaliśmy szkołę, która była miejscem spotkań wszystkich pokoleń naszej wsi. Opieramy się na pracy ludzkich rąk, na tym, że nas ludzie wspierają, pomagają przy remontach, jak i na wspaniałej, twórczej pracy nauczycieli, którzy pracują ponadprzeciętnie i są tak samo społecznikami jak ja!" - mówi Sylwia Grzebień - prezes stowarzyszenia, które działa także na rzecz osób niepełnosprawnych. 

Wybory Perły to moment kulminacyjny Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia. Jego inicjatorką jest Pani Mirosława Nykiel - Posłanka na Sejm RP. Uroczyste gale z roku na rok przyciągają tłumy. Tym razem Sala Redutowa pod Orłem zgromadziła blisko 250 osób. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć prezydenta miasta Bielska-Białej - Jarosława Klimaszewskiego, profesora Jerzego Buzka, a także przedstawicieli lokalnych samorządów, rektorów bielskich uczelni czy sponsorów gali.

Do nagrody nominowanych zostało sześć pań z powiatu bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego. Znalazły się wśród nich: Cecylia Puzoń z Pisarzowic, Sylwia Grzebień z Rudnik, Justyna Kudelska z Kóz, Sandra Deka z Żywca, Bożena Tobiasz z Wilkowic i Irena Rogusińska z Czechowic-Dziedzic. 

Buduj relacje, a nie aplikacje - to hasło tegorocznego konkresu.

"Chodzi o to, że nowe technologie bardzo nas od siebie oddalają. Chcemy budować bezpośrednie relacje z drugim człowiekiem, a kobiety są doskonałym przykładem, że chcą to robić" - podkreśliła Mirosława Nykiel - pomysłodawczyni kongresów.

Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania działań kongresowych, które odbywają się przez cały rok. Galę uświetniał zespół „Trzy kropki”, a w II części kongresu wystąpiła Sonia Bohosiewicz.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: