Twoje dziecko idzie do szkoły? Zobacz, co będzie mu potrzebne!

Data dodania: 2019-09-27

Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze duży stres dla rodziców, ale i także wydatek. W końcu dziecko potrzebuje nowego wyposażenia szkolnego, które zapewni mu bezpieczne warunki pracy, ale i które będzie odpowiednią pomocą szkolną. Przydatne będą więc nie tylko laptopy czy smartfony, ale i odpowiedni fotel, a nawet dobrze skonstruowana polisa dla dziecka.

Polisa dla dziecka – by zawsze było zabezpieczone

Dzieci w wieku szkolnym to istne demony energii, co oczywiście jest przeurocze, niemniej jednak wiąże się z ciągłym ryzykiem mniejszego lub większego wypadku. W wyniku szaleństw, dzieci potykają się, przewracają, a co za tym idzie – są szczególnie na rażone na różne kontuzje. Aby móc łatwiej niwelować ich ewentualny uszczerbek na zdrowiu, przydatna może być polisa dla dziecka.

Taka polisa może zapewnić odpowiednie świadczenie ubezpieczeniowe, które kolejno posłuży do opłacenia leczenia z tytułu nieszczęśliwego wypadku. Może też pomóc w zorganizowaniu szybszej wizyty lekarskiej, a w przypadku zapadnięcia dziecka na poważniejszą chorobę – będzie stanowiło źródło sfinansowania leczenia, w tym nawet leczenia zagranicznego.

Wyprawka – czyli w zasadzie to, co zawsze

Od kilku lat rodzice nie są już zobligowani do kupna podręczników szkolnych, te są bowiem zapewniane przez szkoły. Poza tym jednak potrzeby uczniów są w zasadzie takie same, jak zawsze: wciąż niezbędny im będzie plecak, piórnik, kredki, ołówki, długopisy i pióra, kleje, nożyczki, linijki, gumki, czy farbki.

Pamiętaj też o zeszytach i blokach rysunkowych. Ale tutaj uwaga: dzieci będą miały dość dużo podręczników i ćwiczeń do noszenia, staraj się więc nie obciążać plecaka zbyt grubymi zeszytami. Warto też pomyśleć o drugim komplecie podręczników (lub ich części), by jeden z nich dziecko mogło trzymać w szkole, a z drugiego korzystać w domu.

Smartfon – teraz każde dziecko musi go mieć

Niestety smartfony stały się silnie zakorzenioną modą wśród dzieci i obawiamy się, że Ty także będziesz zmuszony do dokonania jego zakupu. Od razu uprzedzamy, że aktualnie największą estymą wśród dzieci i młodzieży cieszą się iPhone’y, które – przykro nam to mówić – są w zasadzie najdroższymi telefonami na rynku (co oczywiście niekoniecznie przekłada się na ich możliwości).

Jeżeli nie jesteś zainteresowany zakupem sprzętu za kilka tysięcy złotych, mimo wszystko postaw na coś wpisującego się w tą modę. Fajne stylistycznie telefony produkuje Xiaomi (np. Xiaomi Mi 9T), na pewno znajdziesz też coś w ofercie Samsunga czy Huawei. Pamiętaj, że smartfon to w rzeczywistości komputer o ogromnych, przydatnych możliwościach, które dziecko może wykorzystać w nauce.

Komputer stacjonarny czy laptop?

Coraz większą popularność zdobywają laptopy – głównie ze względu na niewielkie gabaryty i możliwość pracy „w terenie”. Polecamy jednak podjąć decyzję odnośnie rodzaju komputera w zależności od zadań, jakie ma na nim wykonywać dziecko. Wciąż bowiem, w stosunku ceny do wydajności, komputery stacjonarne są znacznie korzystniejsze.

Jeżeli Twoje dziecko głównie przegląda Internet, czyta lub ogląda filmy – postaw raczej na laptopa, który w zupełności wystarcza do takich zadań. Jeżeli jednak potrzeby Twojego dziecka są większe, interesuje się ono programowaniem, tworzeniem grafiki, czy chociażby jest sympatykiem gier komputerowych – platforma stacjonarna będzie tutaj lepszym zakupem.

Odpowiedni fotel do pracy

Możesz sobie nie zdawać sprawy, jak duży wpływ na prawidłowy rozwój Twojego dziecka ma odpowiedniej jakości fotel. Brak właściwego siedziska może wpływać na rozwój wad kręgosłupa, a nie chciałbyś, by Twoja polisa dla dziecka była wykorzystywana na ćwiczenia korekcyjne.

Dobierz więc fotel odpowiednio duży, wyprofilowany, z nakładkami podtrzymującymi odcinek szyjny i lędźwiowy dziecka. Wybór takich foteli jest przeogromny, a ich ceny nie muszą być zabójcze dla Twojego portfela.

Czekają Cię koszty…

Nie ukrywamy, że kupno tego wszystkiego jest dość drogie, nie musisz jednak kupować najbardziej kosztownych smartfonów czy komputera, nie ma też potrzeby kupowania tego wszystko na raz. Pamiętaj przy tym, że potrzebna Ci będzie też polisa dla dziecka, aby zawsze być gotowym na przeciwdziałanie skutkom nieszczęśliwego wypadku, który może przytrafić się Twojemu dziecku.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: