OLEJ Z WIESIOŁKA – PANACEUM NATURY

Data dodania: 2019-09-17

OLEJ Z WIESIOŁKA Fa-Oils tłoczymy na zimno z nasion wiesiołka dwuletniego (łac.Oenothera biennis). Nie stosujemy rafinacji, nie dodajemy konserwantów ani barwników, dlatego też olej z wiesiołka Fa-Oils jest w 100% naturalny. Olej ten cechuje się żółtą barwą, lekkim, słabo wyczuwalnym zapachem oraz bardzo charakterystycznym gorzkawym smakiem.

Olej z wiesiołka zawiera bardzo dużą ilość (aż około 90%) niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) w tym z grupy omega-6: około 70% kwasu linolowego i około 9% kwasu gamma-linolenowego a z grupy omega-9 około 9% kwasu oleinowego. W oleju z wiesiołka występuje również naturalna witamina E, fitosterole: kampesterol, beta-sitosterol, minerały: cynk, selen, magnez. Olej z wiesiołka jest klasyfikowany jako tzw. żywność funkcjonalna. Jego spożywanie wpływa pozytywnie na stan zdrowia, samopoczucia oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre choroby.

Jest szczególnie pomocny w:

Zapobieganiu chorobom układu krążenia.

Kwas gamma-linolenowy (GLA) jest bardzo cennym dla zdrowia lecz rzadko występującym kwasem. W oleju z wiesiołka występuje aż 9% kwasu GLA. Kwas ten ma działanie antyagregacyjne, zapobiega sklejaniu się trombocytów i powstawaniu zakrzepów, poprawia przepływ krwi. Dzięki temu regularne spożywanie oleju z wiesiołka w ilości 1,5 do 3 gram (1/2 łyżeczki) dziennie znacząco obniża ryzyko wystąpienia: miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu, choroby wieńcowej. Wspomaga również terapię zapalenia żył, żylaków, nadciśnienia. Antymiażdżycowe właściwości oleju z wiesiołka wspomagają zawarte w nim fitosterole, które blokują wchłanianie "złego" cholesterolu (LDL), przez co zmniejszają jego stężenie we krwi.

Łagodzi typowe "dolegliwości kobiece"

Poprzez regulację gospodarki hormonalnej, olej z wiesiołka niesie ulgę płci pięknej w takich dolegliwościach jak: bolesne miesiączki, napięcie przedmiesiączkowe, drażliwość, wahania nastroju, uderzenia gorąca, bolesność piersi. W przypadku objawów związanych z menopauzą dla odczucia ulgi zaleca się spożywanie 1/2 łyżeczki oleju z wiesiołka dziennie przez dłuższy okres czasu. Natomiast w przypadku objawów związanych z miesiączkowaniem wystarczy spożywać taką samą ilość oleju z wiesiołka na około tydzień przed oraz w trakcie miesiączki.

Poprawia stan skóry

Spożywanie oleju z wiesiołka ma bardzo korzystny wpływ na stan skóry i włosów. Składniki zawarte w oleju z wiesiołka normalizują ilość i skład wydzielanego łoju w wyniku czego redukują ilość powstających zaskórników, zapobiegają stanom zapalnym skóry, powstawaniu trądziku, hamują rogowacenie mieszków włosowych. Olej z wiesiołka zapobiega utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry, dzięki czemu zapewnia jej odpowiednie nawilżenie i pomaga utrzymać jędrność i elastyczność.
Ponadto olej z wiesiołka regeneruje tkankę chrzęstną i łączną właściwą więc można go stosować przy problemach reumatycznych, po złamaniach czy uszkodzeniu więzadeł. Działa ochronnie na komórki wątroby, wspomaga proces odchudzania, wspomaga pracę mózgu, wpływa pozytywnie na płodność.
Olej z wiesiołka może być spożywany tylko na zimno – bezpośrednio lub jako dodatek do sałatek i surówek. Zalecane dzienne spożycie dla dorosłych to 1/2 do 1 łyżeczki, a dla dzieci (od lat 3) od 1/4 do 1/2 łyżeczki. Osoby które przyjmują leki przeciwzakrzepowe bezwzględnie powinny skonsultować spożywanie oleju z wiesiołka z lekarzem.

Przytoczyliśmy Państwu jedynie główne właściwości prozdrowotne oleju z wiesiołka. Osobom chcącym dowiedzieć się więcej polecamy książkę „Stosujemy olej z wiesiołka” autorstwa Nancy L. Morse.

Zakład Przetwórstwa Roślin Oleistych "FA-OILS”

43-516 Zabrzeg, Nadwiślańska 16a

www.fa-oils.pl; tel.: 503 397 566

/artykuł sponsorowany/

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: