Ewolucja pokoju dziecka w pokój nastolatka. Jak zrobić to dobrze?

Data dodania: 2019-09-17

Niedawno uczyło się chodzić, a już teraz Twoje dziecko staje się nastolatkiem. Dzieci rosną szybko, a przed Tobą zupełnie nowe wyzwanie – przemiana pokoju dziecka w pokój młodzieżowy. Jak się do tego przygotować? Podpowiadamy!

Atrybut każdego ucznia

Nieodłączną strefą pokoju każdego nastolatka jest kącik do nauki. Doskonale, jeśli możesz sobie pozwolić na nowy zakup, to warto postawić na dedykowane meble do pokoju młodzieżowego. Jeśli jednak dysponujesz ograniczonym budżetem, skup się na najważniejszych elementach, które pozwolą Ci funkcjonalnie urządzić tą przestrzeń – biurku i regale na książki. Nie zapomnij też o odpowiednim krześle. Idealnym rozwiązaniem są obrotowe, regulowane fotele na kółkach, z wygodnym oparciem. Nie są drogie, a odgrywają istotną rolę w utrzymaniu odpowiedniej postawy ciała u dziecka. Uczeń siedzący przy biurku powinien mieć proste plecy, stopy płasko położone na podłodze, a ręce swobodnie położone na blacie. Regulowane krzesło ma też inny, praktyczny wymiar – gdy dziecko podrośnie, nie będzie trzeba od razu kupować nowego.

Kreatywna tablica

Karteczki, zdjęcia, pamiątki – kto z nas ich nie lubi? Nastolatek ma ich z pewnością bardzo dużo – stwórz miejsce, gdzie będzie mógł to wszystko gromadzić. Tanim rozwiązaniem jest zakup tablicy korkowej i pinezek. Tego typu gadżet możesz łatwo spersonalizować, malując ją na dowolny kolor. Innym pomysłem, jest zakup farby magnetycznej i tablicowej. Co prawda, pomalowana ściana schnie bardzo długo, nawet do trzydziestu dni, jednak będzie potem służyć latami. Schnięcie ściany nie będzie nam jednak w ogóle przeszkadzało w dalszej aranżacji pokoju – meble można ustawiać już po 24 godzinach od pomalowania ściany.

Must have pokoju nastolatka

Regał to podstawa pokoju dla młodego ucznia. Na tak wszechstronnym meblu można układać książki, ozdoby oraz organizery w postaci przeróżnych pudełek na wszystkie drobiazgi. W sytuacji, kiedy dysponujesz niewielkim biurkiem, tego typu szafka będzie doskonałym miejscem na wszelkie uczniowskie akcesoria.

Nowoczesne organizery  poukładane na regale, stanowią estetyczną i praktyczną dekorację. Z powodzeniem, w ramach rodzinnego DIY możesz je z własnym dzieckiem przerobić. Kolorowe zakładki, opisane karteczki, pompony, chwaściki, mały kwiatek, własnoręcznie zrobione uchwyty – z powodzeniem ozdobią nawet najprostszy mebel w pokoju Twojego nastolatka.

Kolor ma znaczenie

Najprostszym, niezbyt czasochłonnym i stosunkowo tanim sposobem na odświeżenie pokoju, jest jego przemalowanie lub przyklejenie tapety bądź fototapety. Nowy kolor ścian i fototapety to szybki efekt, który widać od razu, nawet jeśli nie wymienimy w pokoju wszystkich mebli na nowe.

W przypadku kolorów, które stosunkowo łatwo zaaranżować, doskonale sprawdzają się odcienie bieli, błękity czy jasna zieleń.

Na bazie jasnej ściany z powodzeniem możesz zawiesić plakaty ulubionych zespołów nastolatka czy zdjęcia z Instaxa. Co więcej, na takim tle będzie doskonale prezentować się każdy rodzaj mebla do pokoju nastolatka. W przypadku, gdy zdecydujesz się na białe meble, możesz sobie spokojnie pozwolić na kontrastowy kolor ścian, dzięki którym pokój ożyje i nie będzie nudny.  

Dzięki kilku niewielkim modyfikacjom zmienisz pokój nastolatka nie do poznania. Tym samym, zapewnisz mu dobry start i energię konieczną do nauki.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: