MAMA Z PASJĄ - To córka była dla mnie inspiracją …

Data dodania: 2019-09-16

Wywiad z Beatą Wojciechowską - Hańderek, mamą 20-letniej Karoliny i 5 - letniej Julii, pasjonatką aranżacji wnętrz, właścicielką My Honey Home, miejsca z niebanalnym charakterem, pełnym modnych mebli i dekoracji.

 

Skąd pasja do aranżacji wnętrz?

Odwiedzając różne miejsca, od zawsze interesował mnie ich klimat, nastrój i wszystko to co sprawia, że gdzieś czujemy się komfortowo, przyjemnie i chcemy pozostać w takim wnętrzu na dłużej. Czujemy, że ma charakter, bądź nie.

Czy pamiętasz dzień, w którym narodził się pomysł na stworzenie właśnie takiego miejsca z charakterem?

W pewnym momencie, urządzając małe bistro, stwierdziłam, że mam głowę pełną ciekawych pomysłów i bardzo chciałabym się nimi podzielić. Pokazać troszkę własnych pomysłów i inspiracji.  Postanowiłam otworzyć salon, wypełniony ciekawymi detalami, meblami, tkaninami, gdzie dodatkowo każdy Gość będzie się czuł jak w domu. Stąd pomysł na kawę przy okazji wizyty i domowe ciasto. Dzisiaj aranżuję już nie tylko salon My Honey Home, ale także wnętrza naszych Klientów, choć nie jestem architektem z zawodu.

Co jest kluczem do oryginalnej aranżacji wnętrza?

Staram się w każdym wnętrzu poszukiwać indywidualnego charakteru i możliwości wyrażenia w tym wnętrze samego właściciela. To jego przyzwyczajenia, styl życia i estetyka są najważniejsze. Dlatego przed podjęciem się realizacji, dość długo pytam, rozmawiam o przyzwyczajeniach, wspólnie poszukuję inspiracji zanim rozpocznę stylizację czy aranżację. Największą przyjemność dla mnie stanowi poszukiwanie nastroju i charakteru we wnętrzu, poprzez dobór kolorów, faktur tkanin, wykończenia detali. Stąd w My Honey Home, obok mebli, luster i dekoracji, tak duży wybór tkanin, pasmanterii, tapet, które w ciekawych połączniach dają to coś, czego poszukujemy - styl i nastrój.

Początkowo w  MY HONEY HOME dominowały jednak dodatki, meble dla dorosłego klienta. Dlaczego dzieci?

Sama jestem mamą dwóch córek. Zwłaszcza młodsza, która przywiązuje już w tym wieku wagę do drobiazgów, i ma głowę pełną pomysłów, a przy tym niesamowitą energię, była dla mnie inspiracją do stworzenia w ramach salonu specjalnej przestrzeni dla dzieci. Pokój jest jasny, dominuje pastelowy róż, szarości i błękit i wszyscy najmłodsi Goście naszego salonu uwielbiają do niego zaglądać. Miejsce jest inspiracją jakie pokoiki dla dzieci tworzymy. Pokazujemy w nim meble i akcesoria polskiej marki Caramella.

Dlaczego akurat Caramella?

Marka Caramella zachwyciła nas jakością wykonania mebli i akcesoriów, fakturami i doborem tkanin, a także samymi pomysłami na dziecięce wnętrza. Choćby tak wyjątkowy detal jak zawieszane pod sufitem gondole balonów, wykonane w pięknych pastelowych barwach czy wstążeczki, które można upinać do obrazów, ramek czy innych dekoracji. A ponadto wszystko jest produkowane w Polsce oraz ceny są bardzo przystępne. To fakt, który był dla nas istotny w doborze marki.

Podobno można u Was zaprojektować pokój dziecięcy od A do Z. Dobrać zasłony, poduszki, a nawet dywaniki?

Kolekcję mebli i akcesoriów uzupełnia bardzo urozmaicona oferta tapet dla dzieci, są paseczki, kropeczki, baletnice i jednorożce, a także romantyczne kwiaty dla nieco starszych panienek. Dla chłopaków pełen zestaw ciekawostek, błękity, szarości, krateczki i ich ulubione wzory. Fajną zaletą myślę tego miejsca jest fakt, że na miejscu możemy urządzić pokój dla dziecka bardzo kompleksowo, włącznie z dekoracją okna, dywanem i pudełkami na zabawki, a wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasowały. Dodatkowo całe wyposażenie jest wykonane z niezwykłą dbałością nie tylko o estetykę, ale także bezpieczeństwo obcowania z nimi najmłodszych, co dla nas mam jest niezwykle ważne.

Kto wykonuje taki projekt oraz jak długo się czeka na jego realizację?

Realizujemy projekty przygotowane przez architektów, ale także u nas na miejscu nasz architekt i styliści tworzą projekty w oparciu o indywidualne wizje naszych klientów. Doradzamy i służymy pomocą na każdym etapie realizacji, włącznie z montażem w przyszłym pokoju Maluszka. Jesteśmy w stanie zrealizować projekt, dostarczyć wszystkie meble i akcesoria oraz je zamontować już w 2-3 tygodnie, kiedy liczy się czas. Co więcej, niemal każdy element wyposażenia pokoju może być spersonalizowany, to znaczy zawierać inicjały dziecka lub samo imię. Przykładowo sofa czy fotel może mieć spersonalizowany haft, dzięki czemu wystrój pokoiku jest w pełni indywidualny, dostosowany do wyjątkowych potrzeb i upodobań Maluszka i ich Rodziców.

Pełna kolekcja mebli i akcesoriów dla dzieci dostępna także on-line:

 

ul. Ks. St. Stojałowskiego 31, Bielsko-Biała

/promocja/

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ