EKO listki piorące

Data dodania: 0000-00-00
Awatar Beskidzka Mama - BeskidzkaMama
Beskidzka Mama - Jestem mamą, która opisuje miejsca, wydarzenia, atrakcje dla dzieci/rodzin. Testuję produkty, usługi. Kocham Beskidy. Zapraszam do współpracy: [email protected]

EKO produkty stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla wszechobecnej chemii. Nie ma co się dziwić gdyż my – mamy staramy się wybierać dla naszych dzieci wszystko to co dla nich najbezpieczniejsze. Co powiesz, Beskidzka Mamo, na produkt do prania, który jest ekologiczny, hipoalergiczny, łatwy w zastosowaniu, skuteczny, a co więcej taki, dzięki któremu nie będziesz musiała dźwigać kilogramów proszku? Nie wiem – odpowiadam. Muszę przetestować!

Kiedy pojawia się dziecko, pranie, staje się czynnością prawie tak częstą jak mycie zębów czy poranna kawa. Brudne od ulanego mleka pieluchy, przesikane śpioszki, poplamione od zupki śliniaki, poprzecierane kolana czy wiecznie kolorowe od pisaków, farbek i kredek bluzki. Rutyna dnia codziennego. Fajnie, jeśli istnieje coś, co choć w najmniejszym stopniu, jest mi w stanie umilić tę niekoniecznie ulubioną czynność. Zaczynamy!

W małym opakowaniu znajduje się 12 listków piorących. Na pranie do 5 kg wystarczy 1 listek, który odrywam i umieszczam w bębnie pralki. Przed praniem celowo wylewam na koszulkę dziecka popularne substancje „plamotwórcze” (sos pomidorowy, farby, kredki, zupka, tłuszcz i tajemniczy składnik). Ten eksperyment ma na celu sprawdzenie skuteczności usuwania plam ale także tego czy, jak zapewnia producent, produkt jest rzeczywiście ekologiczny i hipoalergiczny.

Przed:

Po:

Na pierwszy rzut oka, nie wszystkie plamy zostały usunięte. Pomyślicie – e tam – mało skuteczny…Nic bardziej mylnego! Żółta farba, którą zastosowałam do przetestowania produktu, zawierała silne substancje, które zeszłyby tylko pod wpływem wybielacza. Dizolve nie zawiera w swoim składzie odplamiaczy oraz wybielaczy - dobrze radzi sobie z normalnymi, codziennymi plamami, jednak na mocne lub stare zabrudzenia trzeba dodać odplamiacza, co jednak, miejmy świadomość, niszczy jego właściwości hipoalergiczne. Produkt nie uczulił także skóry mojego dziecka, a muszę przyznać, że reakcje alergiczne nie są nam obce dlatego do tej pory stosowałam do prania ubranek dziecięcych, tylko proszki lub płyny specjalnie do tego przeznaczone.

Jakie zatem udogodnienia oferują listki DIZOLVE?

  • Produkt hipoalergiczny – nie zawiera parabenów (też nie wiem co to oznacza, więc sprawdziłam – parabeny to środki konserwujące, które są najczęstszą przyczyną alergii skórnych) oraz substancji zapachowych.
  • Produkt ekologiczny i biodegradowalny – bez dodatku fosforanów, sztucznych barwników i rozpuszczalników. Całkowicie rozpuszcza się w ciepłej i zimnej wodzie i nie pozostawia żadnych osadów w pralce lub na ubraniach (środek piorący sprasowany jest w formie listka, dzięki czemu 3 g Dizolve odpowiadają 40g proszku do prania).
  • Produkt ekonomiczny – nie niszczy pralki ponieważ rozpuszcza się w wodzie i nie pozostawia osadów czy resztek na elementach pralki takich jak filtry i bęben. Nie trzeba także używać dodatkowych środków czyszczących do pralki.
  • Produkt uniwersalny – zarówno do tkanin białych (nie zawiera szkodliwych wybielaczy) jak i kolorowych.
  • Produkt w 100% produkowany w Kanadzie i przeznaczony na ten wymagający rynek, wysokiej jakości, odpowiadający najwyższym standardom.

Jak sprawdza się w użyciu?

  • Wygodny w przechowywaniu i transporcie – nie ma problemu z przechowaniem w małej łazience, zmieści się do każdej torebki, idealny na wyjazd na wakacje, kiedy to, pomimo, że nie chcemy myśleć o praniu, jednak lepiej zawsze mieć coś w zanadrzu.
  • Wygodny w dozowaniu – jeden listek detergentu wystarcza na duże pranie, natomiast pół listka na niepełny bęben prania.

Jedno duże opakowanie produktu wystarcza na 32 prania lub jeśli zapełniasz bęben tylko do połowy - aż na 64! Bielsko – Biała: Drogeria 'Bolo' ul. Daszyńskiego 51 (sklep - pawilon Netto), Drogeria 'Bolo' ul. Jutrzenki 22, JUTRZENKA ul. Jutrzenki 33, Sprzedaż Wielobranżowa ul. Cieszyńska 392, Sklep 'Od A do Z' ul. Wapienicka 1, Lewiatan Roll ul. Doliny Miętusiej 10a, Delikatesy Jutrzenka ul. Mazańcowicka 81; Żywiec: DROGERIA Danuta Biegun ul. Rynek 15; Szczyrk: Drogeria 'Bolo' ul. Beskidzka 12; Brenna: Wiarus-bis ul. Wyzwolenia 34a; Cieszyn: F.H. PRZY SCHODACH ul. Haźlaska 9, Sklep Delikatesy Centrum w Bażanowicach ul. Stawowa 101/a; Jaworze Dolne: Sklep na ukrytej ul. Kolonia Górna 19; Bystra: P.P.H.U. Juwet ul. Szczyrkowska 72; Istebna: Delikatesy ul. Centrum 1585; Wisła: F.H.U Małgorzata ul. 1 Maja 21; Czechowice-Dziedzice: Drogeria Sylwia ul. Targowa 2Gdzie kupić EKO listki piorące Dizolve w naszym regionie? Dostępny także przez Internet na: www.dizolvepolska.pl lub w sklepie www.bexpress.pl można kupić bez kosztów wysyłki. 

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE