Jak zorganizować dziecku urodziny? 4 sprawdzone porady

Data dodania: 2019-08-16

Zorganizowanie urodzin dziecku może wydawać się trudne, jednak wystarczy zadbać o 4 podstawowe kwestie, a impreza z pewnością będzie udana. Dzięki temu przyjęcie urodzinowe może odbyć się nawet w domu małego jubilata, co pozwoli rodzicom sporo zaoszczędzić i zorganizować wyjątkowe spotkanie w dziecięcym gronie. Sprawdź, jak zorganizować dziecku urodziny.

 

 

  1. Pamiętaj o dekoracjach
  2. Przygotuj smaczne i zdrowe przekąski
  3. Zadbaj o rozrywki dla dzieci
  4. Wybierz prezenty

 

Zorganizowanie urodzin dziecku zajmuje niewiele czasu i wymaga jedynie prostych przygotowań. Wszystkie potrzebne przedmioty znajdzie się w sklepach online, a zakupy zajmą kilkanaście minut. Sprawdź, jak zorganizować dziecku urodziny w 4 prostych krokach.

 

Pamiętaj o dekoracjach

 

Jak zorganizować dziecku urodziny? Urodziny dziecka wymagają odpowiedniej oprawy. Dekoracje w postaci balonów, girland, ozdób na tort i pianiaty sprawiają, że mały jubilat czuje się doceniony i wyjątkowy. Ozdoby są potrzebne zarówno na przyjęciu tematycznym, jak i organizowanym bez motywu przewodniego. Ciekawą propozycją na przyjęcie urodzinowe są metaliczne balony napełniane helem. Mogą mieć kształt cyfr, odpowiadających wiekowi dziecka, lub liter, składających się na jego imię.

 

Przygotuj smaczne i zdrowe przekąski

 

Przyjęcie dla dzieci wymaga przygotowania przekąsek, które są lubiane przez małych gości. Podstawą jest tort, lecz w czasie kilkugodzinnej zabawy dzieci szybko głodnieją i mają ochotę również na inne dania. Przed przyjęciem powinno się zorientować, czy któreś z dzieci zaproszonych na urodziny cierpi z powodu alergii pokarmowych lub stosuje specjalną dietę. W takiej sytuacji na stole powinny znaleźć się przekąski, które będą odpowiednie nawet dla uczulonego malucha.

 

Na przyjęcie urodzinowe dla dzieci warto przygotować przekąski na jeden kęs, które są łatwe do nakładania i podzielenia. Owoce dobrze jest pokroić na mniejsze kawałki lub obrać ze skórki. Dzieci lubią desery podawane w słoiczkach lub niewielkich szklaneczkach oraz małe kanapeczki. Dobrym wyborem jest unikanie słodkich soków i gazowanych napojów, które są niezdrowe i zawierają bardzo duże ilości cukru. Znacznie lepiej przygotować na przyjęcie dla dzieci niegazowaną wodę oraz owocowe koktajle domowej roboty.

 

Zadbaj o rozrywki dla dzieci

 

Dzieci z natury są energiczne i szybko się nudzą, dlatego przyjęcie urodzinowe powinno zapewniać im różne rozrywki. Jeśli impreza odbywa się na świeżym powietrzu, dzieci mogą bawić się w puszczanie dużych baniek mydlanych, grać w piłkę lub w twistera. W domu sprawdzą się rozrywki w postaci gier planszowych, zręcznościowych lub karcianych w zależności od wieku dzieci zaproszonych na przyjęcie. Dobrym wyborem dla nieco starszych dzieci są klocki jenga, karty do gry w uno, a także modne gry towarzyskie jak Gorący Ziemniak. Dzięki nim czas upłynie w miłej atmosferze, a nieznające się wcześniej dzieci znajdą szybko wspólny język. Jeśli na przyjęciu jest piniata, jej rozbijanie i dzielenie się słodyczami będzie dodatkową rozrywką.

 

Wybierz prezenty

 

Prezenty są jednym z najważniejszych punktów przyjęcia urodzinowego dla dziecka. Ich wybór zwykle jest dość prosty. Wystarczy kierować się upodobaniami pociechy lub zapytać ją, o jakim podarunku marzy. Jednymi z najczęściej wybieranych prezentów są klocki Lego, które są odpowiednie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Równie dobrym pomysłem na upominek są gry planszowe, puzzle oraz słodycze, lubiane przez dzieci w każdym wieku. Jeśli dziecko marzy o drogim upominku, wszyscy uczestnicy przyjęcia urodzinowego mogą kupić wspólny prezent składkowy.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: