Moja praca, to moja pasja - wywiad z Renatą Wójcik

Data dodania: 2019-07-14

Z Renatą Wójcik z Bielska-Białej, mamą Michała, Gabrieli i Kuby, rozmawiam jak po 20 latach pracy w żłobku odnalazła własną drogę w życiu.

 

Reniu, pamiętasz dzień, kiedy narodził się w Tobie pomysł, aby odejść ze stabilnej pracy na etacie i spełniać swoje marzenia?

Pomysł aby odejść z pracy na „etat” powstał 6 lat temu i błyskawicznie został zrealizowany. Oczywiście samą przygodę z animacjami dziecięcymi rozpoczęłam pracując jeszcze w żłobku.

Miałam szczęście trafiłam na „fajną” szefową  która pozwoliła mi „rozwinąć skrzydła”. To w żłobku zaczęłam pierwsze animacje, jak również pierwsze duże prace typu malowanie bajek na ścianach.

 

Na pewno czyta nas wiele mam, które zadaje sobie pytanie, ok – odejść z pracy na etacie jest łatwo, ale co dalej? Gdybyś mogła podpowiedzieć mamom, jaki miałaś plan? Czy miałaś odłożone np. pieniądze na swój biznes?

Miałam plan, ale nie miałam wystarczająco dużo pieniędzy. Zarejestrowałam się na bezrobociu i jak tylko była możliwość, złożyłam wniosek o dofinansowanie na startmojej własnej firmy „Bajki na ścianie”. Czułam że pomysł będzie trafiony. Czekając na decyzje nie próżnowałam: jeździłam na szkolenia, ćwiczyłam w domu oraz prowadziłam wszystkie rodzinne imprezy, aby nabrać wprawy i czuć się pewnie w nowej roli.

Miałam chwile radości, ale bywały też chwile w których wystraszona mówiłam do siebie: ”Renia, coś Ty zrobiła?!”. Dni zwątpienia na szczęście dawno już przeminęły. Nie żałuję podjętej decyzji. Jestem bardzo dumna z siebie (ha ha ha).

 

Twoja firma to Bajki na Ścianie, czy to znaczy, że najpierw był pomysł na malowanie ścian? A potem przyszedł pomysł na zostanie animatorem dziecięcym?

Tak jak już mówiłam, pracując na „etacie”, bardzo dużo też malowałam na ścianach. Bardzo to lubię i Aniu w pierwszej kolejności miałam głównie malować i tylko trochę animować zabawy. Ale stwierdziłam że czas spędzony z dziećmi jest dużo przyjemniejszy niż z pędzlem i farbami przy ścianie. I tak oto do nazwy BAJKI NA ŚCIANIE  dodałam ANIMATOR DZIECIĘCY

 

Jak dokładnie wygląda Twoja praca? Jaki jest zakres usług Twojej firmy?

Moja praca jest najwspanialsza na świecie. Jeżdżę wszędzie tam gdzie są dzieci chętne do zabawy. Prowadzę animacje na urodzinach, komuniach, weselach, festynach. Ostatnio byłam zaproszona nawet za granicę Polski.

 /reklama/

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ