Krok w przyszłość - warsztaty z programowania

Data dodania: 2019-06-16
Awatar Beskidzka  Mama  - BeskidzkaMama
Beskidzka Mama - Portal dla mam z Podbeskidzia. Zajęcia, wydarzenia, atrakcje dla dzieci, rodzin z Bielska-Białej, Żywiec i Cieszyn.

Warsztaty z Misją Robot, czyli coś dla nieco starszych. Już 23.06 dzieciaki będą mogli się zorientować o co z tymi robotami tak naprawdę chodzi.

Już w kolejną niedzielę dzieci w wieku od 6-12 lat będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z robotyki i programowania.

UWAGA: Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 33 851 03 51 bądź pod adresem email: [email protected]

W planie wydarzenia:

10.00-11.00 Spotkanie z robotami 

Zajęcia pozwalają dzieciom odkryć fascynujący świat techniki, mechaniki i robotyki podczas świetnej zabawy. Uczestnicy biorą udział w zajęciach, podczas, których nie tylko budują roboty (z edukacyjnych klocków LEGO WeDO), ale również je programują.

11.15-12.15 Pomóż Scottiemu

Scottie Go! to zajęcia uczące logicznego myślenia i pokazujące, że nowoczesne technologie pozwalają łączyć zabawę z nauką. Scottie to kosmita, którego statek rozbił się na Ziemi. Zadaniem uczestników jest udzielenie mu pomocy i wspólne naprawienie jego statku, a następnie zaprogramowanie go w sposób umożliwiający Scottiemu powrót do domu.

12.30-13.15 Ozobotowe spotkanie z programowaniem

Podczas warsztatów każde dziecko zaprogramuje trasę dla Ozobota.  Zadba, aby na trasie pojawiło się mnóstwo zakodowanych poleceń, które Ozobot będzie odczytywał i wykonywał. Zajęcia mają na celu wprowadzenie uczestników w świat nowych technologii oraz pobudzenie ich ciekawości i kreatywności, ucząc przy okazji logicznego myślenia.

CIEKAWOSTKA DLA RODZICÓW: Równocześnie w Dworze Kossaków od godziny 10.00 do godziny 16.00 będzie funkcjonować Letnia Wymienialnia Książek! Wstęp wolny, obowiązuje zasada: książka za książkę.

Data:
2019-06-23
Rozpoczęcie:
10:00
Zakończenie:
13:30
Miejsce:
Górki Wielkie, Dwór Kossaków, ul. Stary Dwór 4
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ