Mauritius rodzinnie - jaki to koszt. Wskazówki dla planujących wakacje na Mauritiusie z dziećmi

Data dodania: 2019-06-07

Mauritius – niewielka wyspa na Oceanie Indyjskim, idealny kierunek na rodzinne wakacje. Ciepło, bezpiecznie i luksusowo. Ten maleńki kraj ma naprawdę wielkie możliwości.

Mauritius – dlaczego warto zabrać tam dzieci

Podróżowanie z dziećmi to prawdziwe wyzwanie logistyczne. Szukając idealnego kierunku na rodzinne wakacje, bierzemy pod uwagę nie tylko lokalne atrakcje, ale i bezpieczeństwo. Nie zapominamy też o własnej wygodzie, w końcu wakacje są dla wszystkich. Mauritius to idealna wyspa na rodzinny kompromis. Tu każdy znajdzie dla siebie coś naprawdę interesującego. Pola golfowe i ośrodki SPA dla dorosłych, specjalne kids kluby dla dzieci. Do tego egzotyczna kultura, przyroda, atrakcje, jakich próżno szukać nad Bałtykiem. Na Mauritiusie dzieci nigdy nie powiedzą, że się nudzą.

Wakacje na Mauritiusie – wszechobecny luksus

Na wyspie nie brak luksusowych, pięciogwiazdkowych hoteli, nastawionych na obsługę bardzo wymagających gości. W hotelu Heritage Le Terfair goście korzystający z pokojów wyższej kategorii mogą liczyć na prywatnego kamerdynera, którego jedynym obowiązkiem jest dbałość o ich wygodę i przyjemność. Możliwość korzystania z basenów, pól golfowych, rozbudowanej infrastruktury hotelowej, to dodatkowe atuty. Dzieci mogą liczyć na animacje przygotowane specjalnie dla nich. Istnieje także możliwość wzięcia udziału w ciekawych wycieczkach fakultatywnych. Na terenie hotelu Heritage Le Terfair pracują wykwalifikowane opiekunki, pod których opieką można zostawić nawet bardzo małe dzieci – poniżej drugiego roku życia. Oczywiście nie brak oferty dla starszych, jest bardzo rozbudowana i zaspokoi potrzeby zarówno maluchów, jak i nastolatków. Rodzice w tym czasie będą mogli spędzić trochę czasu we dwoje. Ciekawą ofertę rodzinnych wyjazdów na Mauritius przygotowało biuro podróży memories.pl.

Mauritius z dziećmi – ile to kosztuje

O wakacjach z dziećmi mówi się, że kosztują dwa razy więcej niż te, które planuje się wyłącznie dla dorosłych. Zapewne jest w tym trochę prawdy, jednak nie dajmy się zwieść obiegowym plotkom. Średnia cena za przelot i tygodniowy pobyt na Mauritiusie to około dziesięć tysięcy złotych od osoby. Wbrew pozorom to nie jest bardzo dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny biletów i zakwaterowania w luksusowym hotelu. Trzeba też być przygotowanym na wydatki na miejscu, dzieci na pewno zechcą zobaczyć ciekawe miejsca. Można np. popłynąć statkiem do pobliskiej Kenii na wyjątkowe safari (Zobacz: Wakacje na Mauritiusie – safari i rajskie plaże).

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ