Balony na ślub i wesele - stwórz piękną i bajkową atmosferę

Data dodania: 2019-05-21

Ślub to wyjątkowy i niepowtarzalny czas, kiedy to decydujemy się na uroczyste przypieczętowanie związku z naszą drugą połówką. Ważne jest zatem, aby zadbać o odpowiednią dekorację, która wprowadzi bajkowy i magiczny klimat do sali weselnej. Tym niezbędnym elementem dekoracji weselnych są balony, które z hukiem wracają do łask w unowocześnionej i całkowicie odmienionej formie. Obecnie wprowadzono wiele kreatywnych i alternatywnych pomysłów na ich wykorzystanie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak udekorować salę weselną za pomocą balonów ślubnych.

Balony ślubne to nie kicz

Dziś coraz intensywniej powraca moda z lat 90. czy to w ubiorze, meblach czy dekoracji. Przez pewien czas balony uważane były za coś, co kojarzy się tylko z wiejskimi przyjęciami, gdzie balony zawieszone są na bramie wjazdowej lub naokoło niej, a w środku sali weselnej brakuje klimatu i odpowiednich dekoracji. Jednakże floryści i dekoratorzy wnętrz przełamują konwenanse i tworzą bajkowy i trójwymiarowy klimat z wykorzystaniem balonów ślubnych. Warto zatem wiedzieć, iż jeśli posiada się kreatywny zmysł i poczucie stylu, balony na ślub i wesele będą idealnie współgrać z innymi dekoracjami weselnymi.

Postaw na zieleń

Wspomniani wcześniej floryści i dekoratorzy wnętrz tworzą ze sobą zgraną parę, gdyż dzięki nim powstał pomysł na dekorowanie tasiemki balonów ślubnych czystą zielenią, która będzie przypominać wijącą się łodygę. Kolejny pomysł to stworzenie miejsca, w którym balony nie będą wisieć, a zostaną odpowiednio przyczepione i wkomponowanie między nie zielonych liści lub gałązek. Taka dekoracja weselna idealnie współgra z dużymi balonami o jednej barwie oraz balonami z nadrukiem w stylu “Just Married” lub “Mr. & Mrs.”, które można zawiesić na sali weselnej, tuż przy stole Pary Młodej bądź zaraz przy głównym wejściu do budynku. Balony ślubne z nutą zieleni wprowadzają romantyczny i przytulny klimat, szczególnie dla miłośników natury.

Łuk z balonów ślubnych

Dekoracja weselna nie obejmuje tylko wnętrza budynku, w którym ma odbyć się główne przyjęcie. Warto pomyśleć nad dekoracją podwórka i bramy, jednak aby zrobić to z gustem i dobrym smakiem, należy nie przesadzać z ilością i dobrać jednolite kolory. W tym wypadku idealnym pomysłem będzie stworzenie łuku z balonów ślubnych w kolorze białym, bądź pudroworóżowym, który zawieszony zostanie na głównej bramie wprowadzającej gości. Pomiędzy nimi warto przepleść kwiaty, gałązki lub serpentyny. Jednak aby nie stworzyć kiczu, należy zrobić to w sposób umiarkowany. Wybór balonów na ślub i wesele znajdziesz w sklepie GoDan Party.

Stwórz miejsce do zdjęć z balonów na ślub i wesele

Każdy lubi robić zdjęcia, szczególnie jeśli jest ku temu wyjątkowa okazja. Takie pamiątki towarzyszą nam przez lata, dobrze jest więc skomponować miejsce, które idealnie będzie odzwierciedlać panujący klimat. Aby odpowiednio przygotować taką dekorację weselną, potrzebne są nam balony. W tym wypadku ich kolor, kształt i materiał jest całkowicie dowolny. Należy jednak zastanowić się jaki styl tego miejsca będzie najlepiej współgrać z dekoracją sali weselnej. Tuż obok elegancji i klasy, warto jednak wprowadzić trochę szaleństwa, inwestując w foliowe balony ślubne w kształcie serca, z nadrukowanym garniturem Pana Młodego bądź suknią Panny Młodej, szampana, pierścionka czy tortu. Oprócz tego świetnym pomysłem jest także wykorzystanie dużych balonów z konfetti, które są wyjątkowym dodatkiem do dekoracji weselnej na potrzeby zdjęć.

Udekoruj sufit balonami ślubnymi

Aby wprowadzić jeszcze więcej magii, warto zainwestować w balony z helem, które będą utrzymywać się tuż nad głowami naszych gości. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się kolor biały lub pudroworóżowy. Sposób zawieszenia balonów z helem jest bardzo prosty. Zadbajmy jednak o ich odpowiednią ilość, umieszczenie tylko trzech lub pięciu balonów ślubnych z helem nie jest najlepszym pomysłem.

Więcej inspiracji i dekoracji weselnych możesz znaleźć na godanparty.pl.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: