Mamy w chustach wytańczyły 3 miejsce na świecie!

Data dodania: 2019-05-17

Mamy z Bielska-Białej i Zabrza wytańczyły 3 miejsce w meksykańskim konkursie. Wszystko za sprawą Międzynarodowej akcji IMASIVO 2019, która wywodzi się właśnie z Meksyku i zrzesza mamy noszące swoje dzieci w chustach lub nosidłach ergonomicznych. 

Jak relacjonuje Magdalena Szufłat - jedna z mam - tancerek:

"Udało nam się stworzyć grupę mam z dziećmi liczącą ponad 35 osób (23 mamy z B-B i 12 z Zabrza - połączyłyśmy siły z mamami z Zabrza aby wspólnie reprezentować Polskę) i zakwalifikowałyśmy się do konkursu, w którym, jak się okazało wczoraj, zajęłyśmy 3 miejsce na świecie!"

Jednym z kryteriów oceny były widoki. Ujęcia kręcone były na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej i na Lotnisku Szybowcowym w Lipowej. 

 

A jak do tego doszło?

"W Meksyku zebrała się komisja, która na podstawie wielu kryteriów, wyłoniła najlepsze filmiki i kilka dni temu dowiedziałysmy się, że jesteśmy w pierwszej piątce! Pokanałyśmy ponad 40 innych zespołów z całego świata - była to kategoria międzynarodowa. Finalnie wczoraj dotarła do nas informacja o 3 miejscu. 1 miejsce zajęła Kolumbia, a 2 Peru." - informuje Kamila Klimont - mama, która jest intruktorką tańca i ćwiczyła z mamami wspólny układ ok 15 h. Co prawda nagrody rzeczowe w postaci chust i nosideł były tylko za I miejsce, ale mamy są zmotywowane aby wystartować także za rok. A tymczasem planują pokazowe występy podczas różnych pikników i spotkań plenerowych dla rodzin z dziećmi.

W konkursie w kategorii międzynarodowej wzięły udział 43 zespoły z całego świata, a wszystkich zespołów było łącznie 130.

Dzięki uprzejmości New Photo Zone prezentujemy galerię zdjęć z całego przedsięwzięcia:

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: