Oddział Bajka i wyjątkowy Bajkowóz w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej

Data dodania: 2019-05-15

Wyjątkowy Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka w Bielsku-Białej!

 

Bajkowóz, który 17 maja trafi do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, będzie już 74 w Polsce i 1 w naszym mieście Wędrującą Szpitalną Biblioteką, mającą wnieść uśmiech na twarze małych pacjentów.

 

Razem z Bajkowozem Bielsko-Białą odwiedzą wolontariusze i przyjaciele Fundacji Serdecznik z Poznania – inicjatorzy i realizatorzy pomysłu na stworzenie Oddziału Bajka i Wędrującej Biblioteki. To ich obserwacje codziennej, szpitalnej rzeczywistości, wielka empatia i godna podziwu determinacja stały się początkiem na drodze do zmiany oddziałów dziecięcych w Polsce i wniesienia do smutnych sal i szpitalnych korytarzy radości, zaciekawienia, a nawet fascynacji.

 

Bajkowozy kryją w sobie starannie dobrane tytuły książek, wyjątkowe, baśniowe przedmioty i opowieści, które leczą. Wykorzystane w odpowiedni sposób w pracy z dziećmi niosą ulgę w osamotnieniu i cierpieniu, pozwalają na przeżywanie przygód, podróże do zaczarowanych światów, odkrywanie nowych pasji i odważne sięganie po nowe marzenia.

 

Cieszymy się, że już niedługo jeden z wypełnionych książkami, magicznymi przedmiotami, pełen tajemniczych schowków i skrytek Bajkowóz stanie się wyjątkowym pomocnikiem Książnicy Beskidzkiej i na stałe zagości w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej.

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: