Święta, święta i po świątch – sprawdź praktyczne gadżety kuchenne od Maleomi

Data dodania: 2019-04-24

Świąteczne przygotowania zazwyczaj zaczynamy wcześniej, by zdążyć ze wszystkim na czas. Warto wcześniej zrobić listę planowanych potraw, potrzebnych produktów i niezbędnych przyborów kuchennych. Często jednak nawet pomimo podjęcia takich kroków pozostaje nam masa jedzenia. Warto więc zadbać o właściwe ich przechowanie.

Gadżety kuchenne ułatwiające przechowywanie jedzenia po świętach

W przedświątecznej gorączce zazwyczaj zdarza się nam zrobić zakupy większe niż wynika to z naszych potrzeb. Aby produkty, których nie wykorzystaliśmy do przygotowania świątecznych potraw dłużej zachowały świeżość, przydadzą się do nich specjalne pojemniki, dedykowane żywności. Możemy przechowywać w nich produkty, które powinny być przechowywane w lodówce. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu w kuchni zapanuje porządek i łatwiej będzie opanować poświąteczny rozgardiasz.

Przygotowania do kolejnych świąt najlepiej jest zaplanować wcześniej, a prace domowe rozłożyć w czasie. Wybierając gadżety potrzebne do tych przygotowań, należy decydować się na produkty funkcjonalne i przeznaczone do wielokrotnego użytku – będą nam wówczas służyły nie tylko w święta. Poszukując inspiracji, warto również zapoznać się z artykułem: „Akcesoria do domu i dodatki do kuchni. Zabawki dla dzieci. – Sklep Maleomi”.

Przechowywanie potrawy świątecznych po świętach

Przed świętami rzucamy się w wir gotowania i pieczenia. Przygotowujemy mnóstwo potraw, wydając na nie sporo pieniędzy, poświęcając czas i własną pracę. Niestety, niemała część tej żywności po świętach ląduje w koszu. Aby tego uniknąć, przyrządzane potrawy możemy włożyć do pojemników przeznaczonych specjalnie do żywności i zamrozić. Dzięki pojemnikom, które zapewniają właściwe przechowywanie, uda się podzielić potrawy na porcje, odpowiednie na jeden posiłek. Zamknięta żywność nie chłonie innych zapachów i zachowuje smak oraz aromat. Zyskujemy dzięki temu pewność, że nadmiar żywności nie zepsuje się. Pojemnik wystarczy wyjąć i podgrzać. Nie trzeba już poświęcać czasu na gotowanie – teraz można spędzić go z rodziną.

Zdrowe pudełka do żywności

Pojemniki do żywności są doskonałym sposobem na utrzymanie porządku w kuchni i w lodówce, a żywność w nich przechowywana dłużej zachowuje świeżość. Dzięki specjalnym lunchboxom możemy po świętach zabrać do pracy przygotowane wcześniej potrawy. Zamiast tradycyjnej kanapki zjemy wówczas pożywny obiad, sałatkę czy inny, zdrowy posiłek. Pojemniki podzielone na przegródki umożliwiają zabranie kilku różnych potraw. To doskonały sposób także na zdrowe drugie śniadanie dla pociechy do szkoły. Pojemniki dla dzieci są kolorowe i zachęcają do jedzenia. Warto również zrobić przegląd tanich pojemników podręcznych na obiad do pracy marki Sistema.

A po świętach… majówka, czyli najciekawsze akcesoria do grilla

W tym roku niemal natychmiast po zakończeniu Wielkanocy rozpoczyna się kolejne, bardzo wyczekiwane przez Polaków wydarzenie, a więc długi weekend majowy, który niejako rozpoczyna sezon grillowy. Nad Wisłą kochamy grillowanie w gronie rodziny i przyjaciół, dlatego też warto zadbać o jak najlepsze przygotowanie się to takich spotkań. Wszak grill to nie tylko samo urządzenie, ale też masa akcesoriów do grilla, dzięki którym staje się ono łatwiejsze, a smak przygotowywanych potraf jeszcze lepszy. W co warto się wyposażyć?

  • dmuchawa do rozpalania grilla – dzięki niej w niepamięć odejdą problemy z rozpalaniem ognia,
  • szczypce do węgla – zapewnią nam bezpieczne grillowanie,
  • szpikulce do szaszłyków – o wiele praktyczniejsze niż tradycyjne drewniane, a przy tym posiadające estetyczny wygląd,
  • szczypce do kiełbasek – wygodny sposób na przewracanie kiełbasek,
  • pianka do czyszczenia grilla – po skończonym ucztowaniu ułatwi doczyszczenie grilla

Podziel się na:

Najpopularniejsze: