Drzewko za surowce w CH Sarni Stok!

Data dodania: 2019-04-04
Awatar Sarni Stok - BeskidzkaMama
Sarni Stok -

 Czas na wiosenne porządki! I właśnie z tej okazji, 13 kwietnia zapraszamy na parking Centrum Handlowego Sarni Stok, gdzie odbędzie się zbiórka surowców wtórnych – wymienimy je na sadzonki. To największa w regionie akcja społeczno-ekologiczna, do której może dołączyć każdy!

Od startu akcji w 2007 roku rozdaliśmy 83 tysiące sadzonek drzew i kwiatów! Dzięki czemu przyczyniliśmy się do zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach. Jesteśmy dumni, że pomagacie nam promować ekologię i sadzenie drzew.

Akcja jest doskonałą okazją do pozbycia się makulatury, aluminium, szkła czy elektrośmieci, w zamian za nie rozdamy sadzonki drzew i kwiatów. Dodatkowo środki ze sprzedaży zebranych surowców zostaną przekazane na akcję Rower Pomaga, której celem jest zakup rowerów dla podopiecznych świetlic środowiskowych i domów dziecka.

Tradycyjnie Centrum Handlowe Sarni Stok zachęca do ochrony środowiska, wspierając akcję „Drzewko za surowiec”, organizowaną we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Akcja ma na celu nie tylko propagowanie segregacji odpadów, ale i sadzenie drzew w regionie.

Pomaganie nic nie kosztuje! Do rozdania jest aż 5000 sztuk drzewek (m.in. modrzewi, buków, jodeł, świerków, lip oraz krzewów pigwowca i derenia) i 4000 kwiatków (bratków oraz stokrotek). Zachęcamy by do akcji włączyło się, jak najwięcej osób, propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw aby żyło nam się wszystkim lepiej. Warto więc zjawić się w Centrum z sąsiadem lub przyjaciółmi - razem możecie urządzić swój ogród lub wspólne podwórko!

Środki pozyskane ze sprzedaży surowców uzyskanych w trakcie zbiórki zostaną przekazane na akcję Rower Pomaga – czyli zakup rowerów dla dzieci z świetlic środowiskowych.

 

Termin: 13 kwietnia 2018, godzina: 09:00-17:00

Miejsce: Punkt Obsługi Zbiórki na parkingu CH Sarni Stok

Przelicznik surowców:

- jedna sadzonka - za 10 kg makulatury,

- jedna sadzonka - za 20 opakowań szklanych,

- jedna sadzonka - za 20 butelek PET,

- jedna sadzonka - za 20 puszek aluminiowych,

- jedna sadzonka - za 10-20 żarówek i baterii,

- jedna sadzonka – za jeden mały sprzęt elektryczny, elektroniczny,

- trzy sadzonki - za 1 duży sprzęt elektryczny, elektroniczny.

Data:
2019-04-13
Rozpoczęcie:
09:00
Zakończenie:
17:00
Miejsce:
Bielsko-Biała, Centrum Handlowe Sarni Stok, ul. Sarni Stok 2, 43-
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze: