Po nitce do ideału – Tkalnia Figury

Data dodania: 2019-03-14

Wiosną nadprogramowe kilogramy, odłożony tłuszczyk i pomarańczowa skórka powinny odejść w niepamięć. Reorganizujemy dietę, zapisujemy się na fitness i liczymy, liczymy, liczymy… kalorie, zrzucone centymetry w obwodzie i kilogramy na wadze. W pościgu do szczupłej i zgrabnej sylwetki pomoże nam tradycyjny masaż, nowoczesne technologie i sprawdzone kosmetyki.

Przed serią zabiegów warto skonsultować się ze specjalistką, która pomoże zaplanować serię i dopasuje odpowiednie zabiegi spośród wielu metod. Najskuteczniejsze obecnie na rynku metody to:

  • terapia podciśnieniem  ENDERMOLGIA
  • masaż próżniowy PRESOTERAPIA
  • ELEKTROSTYMULACJA ciała
  • terapia akustyczna – FALA UDERZENIOWA
  • masaż wyszczuplająco – ujędrniający bańką chińską

Do zaprogramowania efektywnych zabiegów konieczna jest właściwa diagnoza – dokładne pomiary (waga, obwody, BMI), ocena stylu życia (ewentualne toksyny z pokarmu, nikotyna, hormony) skład proporcji organizmu (woda, mięśnie, tłuszcz), a także stopień zaawansowania cellulitu. Istnieją cztery stopnie zaawansowania cellulitu i trzy jego rodzaje:

  1. Cellulit obrzękowy – niemal niewidoczny, związany z nadmiernym gromadzeniem wody, obrzękami i bolesnością nóg – ten typ cellulitu wymaga silnego drenażu i pielęgnacji ujędrniającej.
  2. Cellulit włóknisty – objawy są widoczne gołym okiem szczególnie przy napinaniu mięśni. W tym momencie zaczynają tworzyć się niewielkie grudki. Terapię należy ukierunkować na zabiegi elektrostymulacji i drenażu. Warto wykonać masaż manualny.
  3. Cellulit tłuszczowy – jest to ostateczny wynik procesu niszczącego tkanki. W tym momencie grudki robią się twarde i bolesne – zwłaszcza podczas ucisku. Na skórze widać zapadnięcia i wybrzuszenia. Konieczne są zabiegi modelujące sylwetkę i terapia podciśnieniem.

Po dokładnym rozpoznaniu, wywiadzie i pomiarach masażystka jest w stanie skomponować pakiet zabiegów, spośród menu zabiegowego, który przyniesie efekt.

Podstawowym elementem każdej pielęgnacji jest masaż. Podczas takiego zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka, polepsza się ukrwienie skóry i co najważniejsze usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż wpływa doskonale na wygląd skóry – zwiększa się jej napięcie, staje się ona gładsza, bardziej napięta i sprężysta. Masaż stanowi element obowiązkowy każdej kuracji antycellulitowej.

Presoterapia to najlepszy wstęp do terapii antycellulitowej w przypadku występujących zastojów wodnych i obrzęków. To próżniowy masaż z sekwencyjnie napełniającymi się komorami. Dzięki naciskowi wywieranemu na tkanki umożliwia wykonanie skutecznego drenażu, który pomaga usunąć rozbitą tkankę tłuszczową i inne szkodliwe produkty przemiany materii a także nadmiar wody, poprawia krążenie krwi i odżywienie tkanek… Efekt – jędrna, elastyczna i skóra nóg.

Endermologia to zabieg oparty na najnowocześniejszy technologii – urządzenie wykorzystuje elementy masażu i podciśnienia. Za pomocą specjalnych rolek tkanka tłuszczowa ulega zassaniu i rozbiciu, cellulit wygładzeniu, sylwetka wymodelowaniu. Co najważniejsze, zmiany zachodzą w miejscach, w których są one najbardziej pożądane, przy zachowaniu bez zmian takich miejsc, gdzie zmniejszenie objętości nie jest potrzebne.

Elektrostymulacja jest to technika polegająca na wysyłaniu impulsu prądu elektrycznego do mięśni i tkanki tłuszczowej, które sprawiają, że mięsień kurczy się i rozciąga. Gdy przez elektrody przepływa łagodny – przyjemny w odczuciu prąd – mięśnie pracują. Metoda ta w połączeniu z ultradźwiękami sprzyja zmniejszeniu obwodu ciała i redukcji tkanki tłuszczowej.

Pozostaje jeszcze absolutny kosmetyczny hit ostatniego sezonu - Fala Uderzeniowa - to  silne impulsy niezogniskowanego dźwięku, które rozchodzą się po ciele jako drgania. Fale penetrują tkankę wpływając na opracowywane partie ciała. W medycynie estetycznej wykorzystuje się je do mechanicznego rozbijania złogów tłuszczowych, w terapii cellulitu. Zabieg działa jak intensywny masaż – pobudza miejscowo metabolizm w tkance podskórnej – silnie ujędrnia, działa napinająco i odmładzająco na skórę. Doskonale sprawdza się w redukcji blizn, spłyceniu rozstępów, po zabiegach chirurgicznych.

Powyższe metody należy wykonywać w indywidualnie zleconej serii (na ogół 8 – 12 zabiegów). Do przyśpieszenia i zwielokrotnienia efektów konieczny jest regularny peeling ciała (1x/tydź), preparaty aktywne w domowej pielęgnacji na bazie alg, kofeiny czy l-karnityny. Podsumowując, walka z cellulitem i zbędnymi kaloriami czy modelowanie sylwetki to nierówna walka ale w 100% skuteczna. Podejmij z nami wyzwanie – pozwól sobie na przewagę w tej rozgrywce.

 

TKALNIA URODY

Legionów 26-28 Bielsko-Biała

www.facebook.com/TkalniaUrodyDaySPA/

http://tkalniaurody.pl

 

 Artykuł sponsorowany

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: